13 maja 2023

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

W tygodniu 17 – 21 kwietnia obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Ziemi.

Pomysł obchodów Dnia Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych w 1970 r. a celem tego wyjątkowego święta jest zwrócenie uwagi mieszkańców naszej planety na problemy związane z ochroną przyrody oraz promowanie postaw proekologicznych. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli włączyły się w szereg działań promujących ideę ochrony środowiska. Do powyższej tematyki wprowadziły dzieci filmy edukacyjne, które uświadamiały jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek, a czyste środowisko naturalne jest niezbędne nie tylko dla naszego dobrego zdrowia i samopoczucia, ale także dla przetrwania przyszłych pokoleń. Dzieci wykonały mnóstwo starannych i pięknych prac plastycznych, wykazując się dużą kreatywnością, a podczas swobodnych wypowiedzi dzieliły się wiedzą i pomysłami jak zadbać o środowisko zaczynając od swojego domu i najbliższego otoczenia. Jesteśmy przekonani, że pogłębiając swoją wiedzę w zakresie ekologii, zarówno dziś jak i w przyszłości będą postępować mądrze i odpowiedzialnie w stosunku do Matki Ziemi.

Opracowanie: Elżbieta Halota, Katarzyna Niechaj