24 maja 2023

Przybij z nami „Piątkę dla natury”!

Velvet. Piątka dla Natury Program edukacyjny dla szkół podstawowych

W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili szczególnie zadbać o dobro planety, dlatego klasa 3B przystąpiła do II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”.

Program skierowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych a zainicjowany  przez firmę Velvet CARE. 

W ramach programu w  szkole prowadzone były eko lekcje w zakresie mądrego, odpowiedzialnego wykorzystywania dostępnych zasobów oraz oszczędzania mediów a także ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste.

Uczniowie klasy 3B pod kierunkiem p. Iwony Strojek przystąpili też do konkursu kreatywnego pod hasłem Ekowyzwania. W trakcie eko lekcji uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, która w przyszłości zaowocuje dobrymi, korzystnymi dla naszej pięknej planety nawykami, zgodnie z hasłem „Działamy dziś z myślą o jutrze”.

Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy eko lekcji, uczniowie zmierzyli się ze współczesnymi wyzwaniami i odkrywali proste rozwiązania, które pomogą nam na co dzień żyć w sposób bardziej odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska.

Zajęcia teoretyczne zostały uzupełnione o bardzo interesujące ćwiczenia praktyczne, które oprócz walorów edukacyjnych przyniosły uczniom mnóstwo radości i stały się dla nich inspiracją do wykonania kreatywnych  prac plastycznych i literackich. Wykonane przez uczniów prace promujące sposoby oszczędzania wody i prądu zostały zgłoszone do  Ekowyzwania.

 Do konkursu przystąpiło 750 klas z całej Polski. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali  zakwalifikowani do grona zwycięzców  konkursu.  A tak wyglądały prace wykonane przez naszych uczniów…

Opracowanie: Iwona Strojek

DYPLOM dla Klasy 3B Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach uczestnika konkursu „Ekowyzwanie”, realizowanego w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Ekowyzwanie”! Bardzo doceniamy kreatywność oraz zaangażowanie włożone w wykonanie pracy konkursowej. Jesteśmy przekonani, że działania zrealizowane w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury” będą impulsem do podejmowania na co dzień decyzji przyjaznych dla naszej planety oraz do aktywnego promowania proekologicznych postaw wśród uczniów, w ich rodzinach oraz w szkole.