11 listopada 2023

Pola Nadziei – sadzenie cebulek żonkili

W październiku, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w kolejnej już, jesiennej edycji  Pól Nadziei, której celem  jest  pomoc  podopiecznym  Hospicjum św. Łazarza.

Uczniowie z klas młodszych, z „Klubu Przyjaciół Żonkila”   przeszli korowodem wokół terenu naszej szkoły. Na głowach uczestników widniały piękne opaski z kwiatem żonkila. Następnie na wyznaczonym terenie zielonym wokół szkoły ,z ogromnym zaangażowaniem zasadzili cebulki żonkilowe – symbolu Nadziei na lepsze jutro dla osób terminalnie chorych i samotnych. Po raz kolejny powiększyli Szkolny Ogród Pól Nadziei w Bibicach.

Na terenie szkoły była również prowadzona kwesta. Uczniowie klas starszych oraz młodszych zachęcali do włączenia się w akcję POLA NADZIEI. Każdy mógł zakupić cebulkę żonkilową i w ten sposób wesprzeć Hospicjum św. Łazarza. Za każdy przysłowiowy „grosik” darczyńca otrzymał maleńki kwiat żonkila. Nasi wolontariusze z niecierpliwością czekają na to, że oprócz „kwiatów zakwitnie na wiosnę dobro”.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza istnieje od 1981 roku i od początku zajmowało się organizowaniem opieki dla chorych oraz sukcesywnym wcielaniem w życie idei budowy domu hospicyjnego, który otwarto w 1996 roku.

Pola Nadziei to akcja, która służy promocji idei wolontariatu wśród społeczności, ukazaniu radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na los osób nieuleczalnie chorych, a także stworzeniu im możliwości włączania się w działania pomocowe.

Dziękujemy za otwarcie Waszych serc  na potrzeby ludzi terminalnie chorych  i samotnych!!!

Opracowanie: Małgorzata Pilch