25 grudnia 2023

Jasełka “Tak, to On jest Królem”

Jasełka „Tak, to On jest Królem”

21 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka zatytułowane “Tak, to On jest Królem”, przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2c pod kierunkiem pani Renaty Kwietniowskiej i pani Doroty Wesołowskiej.

O godzinie 10:45 wszyscy uczniowie z klas 1-4 oraz najstarsze grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor Anny Górki, która powitała wszystkich zgromadzonych oraz przedstawiła przybyłych gości: panią Katarzynę Włodarczyk – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach, panią Agnieszkę Babisz – Wicedyrektor Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach oraz pana Przemysława Kułyka – przewodniczącego Rady Rodziców naszej szkoły.

Jasełka rozpoczęły się pastorałką “Złota Jerozolima i biedne Betlejem” zaśpiewaną przez chór Rodziców uczniów z klasy 2 “a” i 2 “c”. W całym przedstawieniu dominował śpiew, wykonywany przy akompaniamencie gitary i instrumentów perkusyjnych, a uczennice zaprezentowały “Taniec gwiazdek” z szarfami. Kolejnym muzycznym akcentem była gra uczniów na dzwonkach. Przygotowane Jasełka zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Bogata dekoracja, nawiązująca do historycznych miejsc związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa została wykonana przez Rodziców uczniów występujących w przedstawieniu. Na zakończenie Jasełek publiczność zgromadzona na sali wspólnie z aktorami i chórem wykonała utwór “Zaśpiewajmy kolędę”. Po wspólnym kolędowaniu pani Dyrektor Anna Górka podziękowała za zaangażowanie uczniom i ich Rodzicom w przygotowanie Jasełek i wraz z Wicedyrektorami – panią Elizą Emerlą i panią Barbarą Magierą życzyła wszystkim Wesołych Świąt!

Opracowanie: Paulina Popiołek, Piotr Figura