5 lutego 2024

Betlejem w Bibicach

Betlejem w Bibicach

W dniu 28 stycznia b. r. odbyły się w Bibicach wyjątkowe Jasełka. W kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach wystawiono spektakl, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Przygotowania do przedstawienia trwały od listopada i pozwoliły na integrację dorosłych i dzieci. W przedstawieniu brali udział uczniowie reprezentujący szkolny zespół wokalny  a także dzieci z klas starszych. Pomysłodawcą i jednocześnie reżyserem przedstawienia była p. Anna Schnotale, mieszkanka Bibic. W przygotowanie Jasełek włączyły się także zespoły wokalne reprezentujące naszą wieś. Między innymi był to zespół Bibiczanie pod kierunkiem p. Józefa Plewniaka, który przygotował grupę kolędniczą. Za oprawę muzyczną odpowiadał chór Psallite Deo oraz instrumentaliści z zespołu Bibiczanie. W przedstawieniu wystąpił także gościnnie p. Stanisław Plewniak, który zaczarował swoim śpiewem widownię Jasełek. W przedstawieniu wzięli udział nauczyciele naszej szkoły, w rolę Józefa wcielił się szkolny katecheta p. Andrzej Wąsowski. Za scenografię odpowiedzialna była p. Katarzyna Sierant. Spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez widownię i nagrodzony gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie w Jasełek.

Opracowanie: Iwona Strojek