31 maja 2024

Wycieczka klas szóstych do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego

Przedstawia dużą grupę (trzy klasy) na tle Bukowiny Tatrzańskiej. Uczniowie stoją przy murku, widać chmury w tle.

Klasy szóste (a dokładnie klasy 6A, 6B, 6C) w dniach 22 -24 maja 2024r. oderwały się od codziennej szkolnej rutyny i wyjechały na trzydniową wycieczkę. Pogoda zapowiadała się zmienna lecz optymizm i dobry humor nie opuszczał wszystkich uczestników.

W pierwszym dniu Zakopane przywitało nas kroplami deszczu pod Wielką Krokwią a później pogoda uległa pogorszeniu. Na szczęście nasz plan zakładał wizytę w Centrum Edukacji Przyrodniczej gdzie nasi uczniowie mieli okazję podziwiać największą w Polsce trójwymiarową makietę Tatr, uczniowie zapoznali się z filami przyrodniczymi ukazującymi przyrodę z perspektywy dzikich zwierząt. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów a jednocześnie lekcja geografii i przyrody w innej niż zwykle formie. Dzień zakończyliśmy w ośrodku Grand Stasinda podczas wieczoru pełnego gier i zabaw integrujących trzy klasy przy aktywnym udziale naszych pań pilotek (pani Julii i pani Magdy).

Drugi dzień to czas pełen aktywności w terenie – góralska gra terenowa, aktywność sportowa na obiektach ośrodka Grand Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, badmingtona i koszykówkę – każdy znalazł coś dla siebie. Po południu był czas na regenerację na krytym basenie dla chętnych uczniów a także odbyły się warsztaty plastyczne gdzie uczniowie tworzyli swoje pamiątki z wycieczki. Kolacja tego dnia miała charakter góralski przy ognisku, śpiewach i tańcach – nasi uczniowie potrafią się bawić!

Trzeci dzień przywitał nas pięknym słońcem o poranku. Po śniadaniu uczniowie udali się na dłuższy spacer Pętlą Bukowińską, mieliśmy okazję odwiedzić bacówkę gdzie odbyła się degustacja oscypka, uczniowie poznali metody i historię wytwarzania tych produktów.

Czas szybko upłynął w miłej atmosferze. Wszystkie klasy dobrze ze sobą współpracowały i myślę, że miło spędziły czas.

Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas czyli pani Magdalena Koperska (wychowawca klasy 6A), pani Joanna Guty ( wychowawca klasy 6 C), Grzegorz Daszkiewicz (wychowawca klasy 6 B).

Szczególne podziękowania w imieniu wychowawców kieruję dla pani Agaty Płatek, która zgodziła się wziąć udział w naszej wycieczce i  wspierała nas jako opiekun a także przekazywała naszym uczniom wiele cennych ciekawostek geograficznych.

Dziękujemy również panu Bartoszowi Oramusowi, który jako opiekun także aktywnie czuwał nad bezpieczeństwem naszych uczniów nie tylko na boiskach sportowych ale także w ośrodku i na basenie.

Organizatorem wyjazdu było biuro turystyczne „Obieżyświat” reprezentowane przez panią Julię i panią Magdę które aktywnie nam towarzyszyły przez cały czas naszej wycieczki.

Opracował: Grzegorz Daszkiewicz