Dbajmy o zdrowie

Od 4 października w świetlicy szkolnej trwał tydzień zdrowia pod hasłem ,,Dbajmy o zdrowie”. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego odżywiania, omówiono piramidę zdrowia, którą wykonali starsi uczniowie. Pierwszoklasiści odgadywali nazwy warzyw i opowiadali do jakich potraw można ich użyć. Dzieci wykonały prace plastyczne ,, Ulubiony owoc i warzywo”.  Uczniowie chętnie odgadywali zagadki związane z tematyką dotyczącą zdrowia, a także wypowiadali się co sami lubią jeść. Wymienili też rzeczy, które są niezdrowe np. zawierają dużo cukru. Zaśpiewano piosenkę ,,Szczotka pasta...” Dzieci pokazały co przyniosły na drugie śniadanie do szkoły. Były to: marchewki, banany, jabłka i oczywiście kolorowe kanapki. Nasi podopieczni doskonale wiedzą jakie produkty żywnościowe są zdrowe, jesteśmy podbudowani ich wiedzą. Wiadomo, że prawidłowe odżywianie dzieci jest szczególnie istotne, ponieważ stanowi bazę na której spoczywa rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego dostarczyli uczniom odpowiedniej ilości ruchu na świeżym powietrzu, bo jak wiemy w zdrowym ciele zdrowy duch.

Opracowały:

Agnieszka Wrześniowska