Dzień Języków Obcych - Rumunia

W dniu 27.09.2021r.  nasza szkoła dołączyła do obchodów Dnia Języków Obcych. To święto ma na celu przybliżenie kultury innych krajów europejskich oraz zachęcenie do nauki języków obcych. W tym roku odkrywaliśmy Rumunię, która wielu z nas kojarzy się ze sławnym Draculą.
      Obchody tego dnia zaczęliśmy już tydzień wcześniej. Nasi uczniowie poznawali informacje na temat Rumunii, wykonywali prace plastyczne, plakaty, flagi, przewodniki, które następnie ozdobiły szkolne korytarze. Dzięki temu w szkole zrobiło się naprawdę kolorowo. Uczniowie klasy 7b: Zuzanna Raszewska, Leon Stopka oraz Michelle Szczepańska odczytali przygotowaną przez p. Annę Wegrzynowicz- Szastak audycję na temat Rumunii. Poznaliśmy wiele ciekawostek o tym pięknym kraju i na pewno chętnie go odwiedzimy.

Opracowanie: Magdalena Gazda