Dzień Języków w świetlicy szkolnej

Dnia 26 września 2019 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Państwem, które bliżej poznaliśmy w tym roku były Czechy. Uczniowie poszczególnych klas ubrani byli w kolory nawiązujące do barw flagi czeskiej. Wychowawcy świetlicy szkolnej przeprowadzili zajęcia tematyczne, które przybliżyły uczniom historie Czech i podstawowe informacje dotyczące tego kraju. Przeglądano albumy w celu ukazania uczniom najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych i piękna Czech. W klasach trzecich i czwartych  uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Z kolei młodsi uczniowie zapoznali się ze znanymi czeskimi postaciami bajkowymi jak chociażby „Krecik”, „Rumcajs”. Zwieńczeniem tego wydarzenia było wykonanie przez uczniów na świetlicy szkolnej szeregu prac plastycznych nawiązujących do symboli kraju jakim są Czechy (kolorowanki, flagi).

Opracowanie
Maciej Ziobrowski