EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków,
które ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, z siedzibą w Strasburgu.

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków.

W naszej szkole, jak co roku, podtrzymujemy tą tradycję i 26 września też będziemy obchodzić Dzień Języków. W tym roku państwem, którego bliżej poznamy będą Czechy.

Tego dnia społeczność szkolna ubrana będzie w barwach flagi czeskiej. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotują specjalne wydanie serwisu informacyjnego z ciekawostkami na temat tego kraju.

Uczniowie najmłodszych klas wraz ze swoimi nauczycielami oraz wychowawcy świetlicy przygotują symbole czeskie tj. kolorowanki, wycinanki oraz flagi.

W klasach czwartych zostanie zorganizowany konkurs na ilustrowany słownik czesko-angielsko-polski.
Konkurs na projekty o Czechach w języku angielskim przygotowywać będą uczniowie klas piątych.
Dzięki uczniom klas szóstych będziemy mogli obejrzeć prezentacje multimedialne o Czechach w języku angielskim.

Konkurs plastyczny ,,Przewodnik po Pradze'' przeznaczony został dla uczniów klas siódmych oraz ósmych.

O wynikach konkursów decydować będą nauczyciele języków obcych.

Samorząd Uczniowski przygotuje także pyszny czeski poczęstunek.

Tego dnia korytarze naszej szkoły udekorowane będą plakatami, flagami oraz symbolami czeskimi.

Do pobrania REGULAMINY konkursów

Przygotowała