EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - podsumowanie

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków, które ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, z siedzibą w Strasburgu.

Tego dnia społeczność szkolna ubrana była w barwach flagi czeskiej. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali specjalne wydanie serwisu informacyjnego z ciekawostkami na temat tego kraju a Panie z biblioteki wystawę literatury czeskiej.

Uczniowie najmłodszych klas wraz ze swoimi nauczycielami oraz wychowawcy świetlicy przygotowali symbole czeskie tj. kolorowanki, wycinanki oraz flagi.

Konkurs na projekty o Czechach w języku angielskim przygotowali uczniowie klas piątych.

Oto wyniki:

Patrycja Czuber kl.5b I miejsce

Julia Nowicka kl.5e II miejsce

Milena Szafraniec kl.5d III miejsce

Dzięki uczniom klas szóstych mogliśmy obejrzeć prezentacje multimedialne o Czechach w języku angielskim. Oto wyniki:

van der Voort Gita I miejsce

Julia Kańczura z kl.6d II miejsce

Ewelina Drop i Michalina Kotyza z kl.6e III miejsce

van der Voort Jacob wyróżnienie

Najlepsi uczniowie klas siódmych w konkursie plastycznym ,,Przewodnik po Pradze'' to:

Marika Zuchara z kl.7c I miejsce

Łukasz Górak z kl.7a II miejsce

Samorząd Uczniowski przygotował także pyszny czeski poczęstunek.

Tego dnia korytarze naszej szkoły udekorowane były plakatami, flagami oraz symbolami czeskimi.

Przygotowała
mgr Paulina Kołtuńska