SP Bibice

Kolejna Edycja Pól Nadziei Rozpoczęta !!!

Kolejna  Edycja Pól Nadziei Rozpoczęta !!!

Żonkile - są międzynarodowym symbolem nadziei.

Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia  z tego świata. Jesienią kiedy sadzimy cebulki żonkilowe oraz wiosną, kiedy kwitną - zbieramy fundusze dla Hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.

Inicjatorem kampanii była w 1998 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Pierwsza polska akcja Pola Nadziei była prowadzona wiosną 1998 roku przez organizację Marie Curie Cancer Care i Urząd Miasta Krakowa, Wojewodę Krakowskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza”.

Stałym elementem kampanii są rokrocznie kwesty pod krakowskimi kościołami, w szkołach , Marsz Żonkilowy, Tramwaj Żonkilowy a także koncert chóru rozpoczynający akcje, oraz uroczysty, charytatywny koncert finałowy.

Jak co roku w naszej szkole wspomagamy Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.  W październiku 2021r w naszej szkole odbyła się  kwesta - wrzucaliśmy do puszki przysłowiowy „grosik” i każdy otrzymał maleńkiego żonkila, którego zasadził w ogrodzie. Zebrane pieniądze przekazujemy na potrzeby  Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Ze względu na sytuację pandemiczną nie było w tym roku marszu Żonkilowego w Krakowie, natomiast zgodnie z propozycją Hospicjum św. Łazarza mini marsz i sadzenie cebulek żonkilowych odbyło się na terenie naszej szkoły. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem sadzili cebulki żonkilowe, aby powstało maleńkie Poletko Nadziei.

Dziękujemy za otwarcie waszych serc  na potrzeby ludzi terminalnie chorych  i samotnych!

Na terenie wokół naszej szkoły, wiosną zakwitną zasadzone przez  Was żonkile !!!!

Opracowanie: Małgorzata Pilch