Konkurs na kalendarz adwentowy

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie w ramach zajęć z kulturoznawstwa poznają zwyczaje adwentowe w krajach niemieckojęzycznych. Jednym z nich, obok wieńca adwentowego czy jarmarków bożonarodzeniowych, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia. W tym roku pierwsza niedziela adwentu przypada 28 listopada.

Kalendarz adwentowy ma wyjątkową historię i może wprowadzić magiczny nastrój przed świętami. To dodatkowy element, który pomaga przygotować siebie i rodzinę do świąt.

Początki kalendarza adwentowego sięgają podobno 1851 roku. Kalendarz adwentowy miał wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Codziennie zapalano jedną z 24 świeczek lub skreślano jedną z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach. W domach katolickich najczęściej wkładano po jednym źdźble słomy do szopki aż do Wigilii.

Jak co roku w naszej szkole zapraszamy uczniów klas rozpoczynających naukę języka niemieckiego do udziału w konkursie plastyczny na najciekawszy kalendarz adwentowy - „ADVENTSKALENDER”.

Do pobrania: Regulamin konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy świątecznie twórczych pomysłów!

Aleksandra Silezin