SP Bibice

MasterChef w naszej szkole .......

MasterChef  w naszej szkole .......

       Spagetti marchewkowe z pesto bazyliowym , niesamowite ogórki, coś pysznego z pieczonych buraków oraz  budyń z kaszy jaglanej  z truskawkami w tle, czyli warsztaty kulinarne z panią Dominiką Wójciak.

        W maju wśród pierwszaków było ogromne poruszenie, przyjechała do nas pani Dominka Wójciak - zwyciężczyni  III edycji MasterChef , która przeprowadziła  Jarzynowo-owocowe warsztaty kulinarne dla uczniów klasy 1c.

         Pierwszaki z ogromnym zapałem przystąpiły do pracy.  Pani Dominika szybko i sprawnie  podzieliła prace między dzieci. Fartuchy założone i do dzieła. Czynności było mnóstwo....Najpierw przygotowane produkty min: marchewki,  ogórki oraz cytryny  obraliśmy, potem zostały pokrojone na bardzo cieniutkie paseczki. Następnie przygotowaliśmy produkty do pesto.  Smakowicie doprawiliśmy truskawki, dolaliśmy  mleka kokosowego i syropu klonowego do namoczonej wcześniej kaszy jaglanej, by ugotować budyń. Było tez obrywanie pietruszki, listków bazylii  i pomidorków koktajlowych, a  z ogórka należało wydrążyć  pestki... w końcu go pokroić....  uuufffffffff! Wreszcie finał .... Sprzątanie stanowisk i degustacja...

         Wszystko wyszło znakomicie, dzieciom najbardziej smakował  budyń z kaszy jaglanej z truskawkami... Pierwszoklasiści  w podziękowaniu zadeklamowali  dla wspaniałego Masterchefa wiersz J. Brzechwy ”Na straganie”  i wręczyli  Pani Dominice dyplom uznania za kulinarne inspiracje.

           Warsztaty z panią Dominiką  to była  fascynująca podróż do świata smaków i zapachów w towarzystwie warzyw i owoców. Zajęcia te z pewnością nauczyły dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęciły  do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.

          Baaaaaaardzo dziękujemy pani Dominice Wójciak za spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś
nas odwiedzi i wymyśli coś pysznego na jesienne popołudnia.

Opracowanie: Małgorzata Pilch