Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy

W dniu 16.09.2016 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Kilka dni wcześniej uczniowie zostali zachęceni do założenia w tym dniu elementów garderoby w kropki. Tak też, były kropkowe kreacje. Pięknie się prezentowaliśmy. Był to dzień pełen kropkowych atrakcji. Uczniowie poznali historie tego święta poprzez opowiadanie o dziewczynce imieniem Vashti. Jego bohaterką jest mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Ponadto liczyliśmy i  łączyliśmy kropki, uczniowie  wykonali piękne prace origami, zabawy ruchowe też opierały się na kropce-piłka  i hula-hop były w tym dniu kropką do zabawy.Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Za rok na pewno będziemy z kropką!!!

Opracowanie Monika Stępień