Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej

Tradycyjnie na początku grudnia Uczniowski Klub Sportowy Michałowice - sekcja siatkówki organizuje w Szkole Podstawowej w Michałowicach

Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej

W tym roku odbył się 7.12.2021 r. W turnieju wzięli udział uczniowie z pobliskich szkół (SP Michałowice, SP Bibice, SP Bibice- Lema, SP Więcławice)

Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: Grupa młodsza 1*1 i grupa starsza 3*3.

Głównym celem było sprawdzenie własnych umiejętności technicznych, a najważniejszą zasadą była PRZYJEMNOŚĆ GRY- czyli dobra zabawa!!!!

Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Dla najlepszych medale i nagrody rzeczowe (koszulki, czapki). W każdej kategorii mieliśmy naszych reprezentantów.

W grupie młodszej zgłosiło się 15 zawodników i rozegrano 46 spotkań

I miejsce: Wiktor Prorok (SP Michałowice)
II miejsce: Bartek Czerwiec (SP Bibice-niepubliczna)

III miejsce: Robert Dąbrowski (SP Michałowice)

VI - Maciek Marzec 5b, VII- Marta Bania 5b, X-Iga Chmielewska 5b, XII Emilka Świderska 5b :)
Należy zaznaczyć, że był to pierwszy turniej wykonaniu naszych uczniów.

W grupie starszej w turnieju udział wzięło siedem zespołów trzy osobowych. Poziom spotkań był bardzo wysoki i wyrównany. Często o zwycięstwie decydowała tzw. “złota piłka”. Rozegrano 16 meczy!!!!! Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie grali systemem “Każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły awansowały do grupy finałowej, pozostały do grupy pocieszenia. Tu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły.

I miejsce: Gita van der Voort (SP Bibice-kl 8a),
 Jacob van der Voort (SP Bibice-kl 8a),
Jakub Grolewski

II miejsce: Paweł Drabik