Narodowe Święto Niepodległości

„ Co to jest niepodległość?”- uczniowie klas młodszych znają odpowiedź na to pytanie.

10 listopada przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas młodszych uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy odświętnie ubrani od samego rana przygotowywali biało-czerwone kotyliony. Następnie oglądali e akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Dzieci wraz wychowawcami zwiedzały wystawy tematyczne przygotowane w „Kącikach pamięci”. Dokładnie o godz. 11.11 uczniowie klas 1-3 przystąpili do akcji „ Szkoła do hymnu” i odśpiewali Hymn państwowy. Rozbrzmiewały również inne pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie. W ramach udziału w projekcie „ Piękna nasza Polska cała” w kasach powstały kąciki o tematyce patriotycznej. Każda sala przystrojona została w biało-czerwone barwy. Panowała atmosfera świątecznej ekscytacji i radości.

Obchody tego święta były doskonałą okazją do zapoznania najmłodszych uczniów naszej szkoły z  historią Polski, trudną drogą prowadzącą do odzyskania niepodległości oraz  postaciami, które odegrały na tej drodze znaczące role.

Opracowały: Katarzyna Madetko
Magdalena Słota