Program „Z witaminą na Ty”

W październiku 2019r., w klasach drugich odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach programu autorskiego z edukacji zdrowotnej „Z witaminą na Ty”.

Głównym celem programu jest kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci, stworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych, przekazanie dzieciom wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców.
W tym dniu każde dziecko przyniosło pomarańczowy owoc lub warzywo.

Uczniowie byli ubrani na pomarańczowo, rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach. Rozpoznawali owoce i warzywa poprzez zmysły: dotyk i smak. Wykonali również prace plastyczne o tematyce „Witaminy w kolorze pomarańczowym”.

Dzieci podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się o korzystnym działaniu witamin, które znajdują się w owocach i warzywach.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka edukacyjna o warzywach i owocach. Dzieci mogły zapoznać się z ciekawostkami na temat warzyw i owoców.

Na zakończenie uczniowie zakończyli taniec „Kubuś, wytańcz witaminy”.

Autorka programu: Barbara Magiera
Realizatorzy programu: Wychowawcy klas drugich