Projekt edukacyjny - ,,Komórka 3D"

Projekt edukacyjny - ,,Komórka 3D

Projekt edukacyjny – „Komórka 3D”

Każdy żywy organizm, również nasz zbudowany jest z komórek. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. Nie jesteśmy w stanie jej zobaczyć, chyba że uda nam się skorzystać z mikroskopu lub schematu. Dlatego uczniowie klas V, aby ułatwić sobie naukę o rodzajach komórek i uczynić ją przyjemną, wykonali modele przestrzenne komórki roślinnej, zwierzęcej oraz grzybowej. Do wykonania modeli uczniowie wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc, itp. Modele okazały się doskonałą pomocą dydaktyczną, która idealnie nadaje się do demonstracji podczas zajęć. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.  A jakie są tego efekty?  Zobaczcie sami!

Organizatorzy:

Maciej Ziobrowski