Projekt Edukacyjny „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”.

Logo projektu Edukacyjnego „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

Patronat honorowy nad projektem objęli Minister Edukacji i Nauki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Starosta Inowrocławski, Prezydent Miasta Inowrocławia, Wójt Gminy Inowrocław, wydawnictwo Bliżej Przedszkola oraz Program Kraina Muzyki.     Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest nauczycielka Paulina Marcysiak (Przedszkole Niepubliczne Piastuś), która tworzy go wspólnie z innymi nauczycielami: Magdaleną Wojdan (Przedszkole Piastuś), Mariuszem Berkowskim (Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu) i Agnieszką Raźną – Kubiak (Szkoła Podstawowa nr 8 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej w Inowrocławiu).

Głównym celem projektu jest promowanie kultury wysokiej i wartości wśród dzieci i młodzieży. Jest on zgodny z kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22.

Zadania projektowe będą realizowane przez zgłoszone placówki do końca maja. Projekt składa się z czterech modułów, a w każdym poruszana jest inna tematyka. I moduł: „W krainie muz” poświęcony jest kulturze wyrażanej za pomocą sztuki (malarstwo, muzyka, rzeźba, teatr, architektura i kino). II „Tu jest moje miejsce” zawiera zadania związane z kulturą regionu. III moduł „Kocham, lubię, szanuję” promuje kulturę społeczną i wartości, natomiast ostatni zatytułowany „Kultury świata” przybliży dzieciom bogactwo cywilizacyjne Starożytnego Rzymu, Grecji czy Chin. Nauczyciele, którzy wraz ze swoimi przedszkolakami i uczniami wykonają 20 wybranych zadań otrzymają certyfikaty. Na Facebooku powstała prywatna grupa projektowa, na której uczestnicy dzielą się fotorelacjami i wzajemnie inspirują.

W tym roku do udziału w projekcie zgłosiło się prawie 3000 placówek z całej Polski (także z naszego miasta, gminy i powiatu) oraz szkoły z Litwy, Ukrainy, Niemiec, Kanady, Szkocji i Wielkiej Brytanii. Łącznie bierze w nim udział prawie 200 000 dzieci i ponad 13 000 nauczycieli.

Szkolnym koordynatorem projektu jest mgr Jarosław Karwacki.