SP Bibice

Rajcuś krakowski

Rajcuś krakowski

13 czerwca uczniowie klas pierwszych pojechali na uroczystą galę rozdania nagród w konkursie „Rajcuś krakowski”, która odbyła się w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych. W podniosłej atmosferze nagrodzonym uczniom dyplomy oraz nagrody wręczył Pan Sławomir Pietrzyk- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa     oraz Prezes Stowarzyszenia SZERSZE HORYZONTY, historyczka sztuki, pedagog, bibliotekarz, Pani Aleksandra Rzońca. A oto laureaci:

II miejsce

Julia Hrabia, Patrycja Dyląg, Wiktoria Krawczyk, Julia Sokół, Lena Sadowska- klasa 1c

Wyróżnienie

Hania Figiel-Styrcz, Halinka Slazik, Zuzanna Skotniczy, Gabriela Kmiecik- klasa 1d

Maria Borowska, Karolina Odrzywołek, Hanna Seweryn, Aleksandra Szczypczyk, Lena Zębala- klasa 1b

Ida Machaj, Wiktoria Znamirowska, Kajetan Piechota, Łukasz Kipiel, Krzysztof Olejnik- 1a

Ponadto jury zakwalifikowało na wystawę prace wykonane przez: Jagodę Morek, Amelię Sokół, Jakuba Pijochę, Adama Śliwkę, Lenę Zabierowską- klasa 1e

Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę prace można będzie oglądać od 13 do 21 czerwca 2019 r w Holu Głównym Urzędu Miasta Krakowa (Plac Wszystkich Świętych 3-5). Wszystkich gorąco zapraszamy.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu klasowych gazetek ­plansz dowolną techniką plastyczną na temat „W naszym Krakowie ­ to nas zachwyca, o tym marzymy, tego się wstydzimy”. Przygotowaniem do konkursu była wizyta w naszej szkole Rajcusia, który mógł żyć w dawnym Krakowie. Dzieci poznały jego dziwny strój i między innymi dowiedziały się gdzie dawniej urzędowali rajcy i czym się zajmowali. Uczniowie odbyli spacer po Krakowie, podczas którego dzieci nie tylko podziwiały zabytki starego Krakowa. Miały do wykonania zadania i aby je spełnić musiały uważnie obserwować otoczenie. Szukały na przykład godeł kamienic na rynku czy detali architektonicznych na Wieży Ratuszowej.  Zwróciły uwagę również na rzeczy, które nie przynoszą chluby naszemu miastu, a mianowicie na śmieci leżące na ulicach, porysowane mury…

Warto zaznaczyć, że Pani Katarzyna Madetko o raz Pani Dorota Spasiuk otrzymały  wyróżnienia za najciekawsze relacje z przebiegu konkursu.

Wychowawcy klas pierwszych: I. Puto, B. Magiera, M. Pilach, D. Spasiuk, K. Madetko