„Światowy Dzień Drzewa”- 10 października

Leopold Staff pisał: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa…”

W Polsce Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest od 2002 r.
Celem obchodów jest wzrost świadomości ekologicznej wśród ludzi.

Warto z tej okazji wybrać się na rodzinny spacer, aby nacieszyć się czystym powietrzem,
jesienną aurą oraz energią, jaką przekazują nam drzewa.
O tym, jaką ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba nikogo przekonywać.
Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca…

W naszej szkole wzorem ubiegłych lat uczniowie Ci młodsi i starsi podjęli rozmowy, pogadanki i dyskusje na temat roli drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka. Chętni uczniowie klas siódmych wykonali bardzo ciekawe i różnorodne lapbooki o drzewach, ich budowie i funkcji. Na wybranych zajęciach biologii i przyrody oraz kołach zainteresowań uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania rodzimych gatunków drzew, rozwiązując zadania i karty pracy oraz grając w quiz wiedzy „Zagadki o drzewach”. W niektórych klasach odbyły się ćwiczenia w terenie.

Uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami i szacunkiem do przyrody. Chętni uczniowie klas 7-8 wykonali selfie na tle pięknej przyrody drzew.  W ostatnim czasie wielu uczniów uczestniczyło w wycieczkach szkolnych, na których obcowali z przyrodą, w parkach, lasach czy rezerwatach przyrody. Uczniowie wiedzieli jak powinni się zachować, że należy szanować przyrodę i jej zasoby. Będąc nauczycielem biologii często spędzam czas wśród przepięknej, polskiej różnorodnej przyrody (do czego i Was zachęcam), która tak pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie.

Pamiętajmy!!!- Dbając o drzewa- dbamy o siebie.

Opracowanie: mgr Beata Pieńkowska