Tramwaj patriotyczny

W dniu 11 listopada 2021r. już po raz kolejny chętni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w  Bibicach z klas 5, 7 i 8 pod opieką p. Anny Sawczuk, p. Małgorzaty Pilch, p. Magdaleny Gazdy, p. Renty Kwietniewskiej, p. Beaty Pieńkowskiej oraz p. Krzysztofa Lepiarczyk wzięli udział w edycji projektu „Młodzież pamięta”. Rozśpiewany „Tramwaj patriotyczny” to jeden z elementów projektu organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Młodzież dzięki tej inicjatywie stara się podtrzymywać patriotyczne tradycje i pamięć o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Uczniowie z naszej szkoły przepięknie wprowadzili pasażerów w iście patriotyczny nastrój. Pasażerowie z entuzjazmem przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Tramwaj Patriotyczny kursował ulicami Krakowa na trasie wokół Plant, ulicami Starowiślną, Dominikańską, Franciszkańską, Dunajewskiego, Podwale, Basztową, Długą, Kamienną, al. Powstania Warszawskiego, Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów. Na śpiewających czekały śpiewniki oraz okolicznościowe plakietki.

Ze względu na sytuację pandemiczną, w tramwaju zostały zachowane zalecenia dotyczą przestrzegania reżimu sanitarnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli z nami udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w „Rozśpiewanym Tramwaju  Patriotycznym”- uczniom, rodzicom, nauczycielom i absolwentom naszej szkoły.

Opracowała Anna Sawczuk