Trzymamy Formę- „Piramidy zdrowego żywienia w wykonaniu uczniów klas siódmych”

W ramach podejmowania działań Szkoły Promującej Zdrowie oraz realizacji programu „Trzymaj Formę”  chętni uczniowie klas siódmych przygotowali przestrzenne piramidy zdrowego żywienia. Piramidą zdrowego żywienia nazywamy schemat, który przedstawia proporcje, w jakich należy spożywać pokarm, aby być zdrowym. Im wyżej umieszczony jest w niej dany pokarm, tym mniej należy go spożywać. Ważne jest także przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia, które obejmują między innymi regularną aktywność fizyczną, odpowiednią ilość snu, ograniczanie soli i cukru oraz zastępowanie ich przyprawami, picie około 2 litrów płynów dziennie. Uczniowie, wykonując pracę samodzielnie lub w parach utrwalili swoją wiedzę z zakresu zasad prawidłowego odżywiania się. Wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i rzetelnością. Zobaczcie sami.

Opracowanie: mgr Beata Pieńkowska (nauczyciel biologii)