SP Bibice

Turniej o puchar starosty powiatu krakowskiego

Turniej o puchar starosty powiatu krakowskiego

We wtorek 9.11 w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie rozegrano turniej szkół o Puchar Starosty Powiatu Krakowskiego dla klas VII i VIII. Wydarzenie połączone było z promocją oferty edukacyjnej ZSP Giebułtów.
Osiem zaproszonych reprezentacji szkół rywalizowało o puchar w dwóch grupach, a odpoczywające drużyny w tym czasie oprowadzane były po obiektach szkoły zapoznając się jednocześnie z edykacyjnymi możliwościami ZSP Giebułtów.

SP Bibice rozpoczęła turniej w grupie A od pechowej porażki, jak się później okazało z triumfatorem turnieju, później było już lepiej, jednak zabrakło bramek by awansować z grupy. Mimo remisu ze szkołą z Raciborowic i  wygranej w ostatnim meczu grupowym ze szkołą ze Skały, zajęliśmy 3 miejsce w grupie A i z 4 punktami niestety nie przeszliśmy do dalszej fazy zawodów.
W grupie B także rywalizacja była niezwykle zacięta bo poza SP Biały Kościół, która awans zapewniła już sobie po dwóch seriach gier, do ostatniego gwizdka trwała walka o drugie premiowane awansem miejsce. Sukces odniósł zespół z Modlnicy który z 4 punktami awansował do półfinałów.

Zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna SP Przybysławice, której przypadło tym samym prawo występu w meczu pokazowym z reprezentacją ZSP Giebułtów.
Turniej był znakomitą odskocznią dla wszystkich uczestników, gdyż po pandemicznej przerwie mogliśmy wrócić do sportowej rywalizacji, której nam trenerom i przede wszystkim zawodnikom bardzo brakuje...

Skład kadry:
Galant, Zabiegaj J., Modelski, Plezia, Flaga, Marzec, Romańczuk, Zabiegaj B., Drożdżowski
Trenerzy: Łukasz Osuch, Kamil Mrózek

Opracowanie: Łukasz Osuch