wycieczka do Kulturoteki klasy 2b

W dniu 22 października b.r. uczniowie klasy 2 B, pod opieką wychowawcy p. Iwony Strojek uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych organizowanych przez bibliotekę publiczną w Bibicach. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów ludowych oraz zabytków architektury gminy Zielonki. W trakcie warsztatów, uczniowie wysłuchali fragmentów książki autorstwa Adama Szafrańca pt. Przygody gąski Zielonki. Mieli także okazję podziwiać obrazy przedstawiające zabytki architektury oraz stroje i zwyczaje ludowe autorstwa Haliny Banaś. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki i albumy przedstawiające historię gminy. Każdy z uczniów poznał także zasady korzystania z zasobów bibliotecznych. Na zakończenie warsztatów, dzieci wykonały portrety gąski Zielonki. Wycieczka do biblioteki w Bibicach była pierwszą z cyklu zajęć w ramach edukacji regionalnej naszych uczniów.

Opracowanie: Iwona Strojek