Wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy kalendarz adwentowy

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie w ramach zajęć z kulturoznawstwa poznają zwyczaje adwentowe w krajach niemieckojęzycznych. Jednym z nich, obok wieńca adwentowego czy jarmarków bożonarodzeniowych, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia.

Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najciekawszy kalendarz adwentowy - „ADVENTSKALENDER”.  Zadaniem uczniów klas szóstych było wykonanie kalendarzy – słowniczków obrazkowych zawierających słówka z zakresu Świąt Bożego Narodzenia. Przy tworzeniu kalendarzy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej młodzieży, promowanie talentów plastycznych, poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych naszego zachodniego sąsiada – Niemiec oraz poszerzenie słownictwa z tematu świąt Bożego Narodzenia.  Jury oceniało prace pod kątem estetyki, twórczej pomysłowości, ilości poświęconej pracy oraz zgodności z tematem. Wybór laureatów okazał się bardzo, bardzo trudny, gdyż wiele prac budziło zachwyt i podziw swoją starannością wykonania oraz pomysłowością.

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Magdalena Samolej– uczennica  klasy 6a
Maya Miyanaga  -  uczennica  klasy 6a
Patrycja Piasek – uczennica klasy 6a
Krystian Kalista – uczeń klasy 6a
Dawid Sobolewski – uczeń klasy 6a
Alicja Szczerbik – uczennica klasy 6b
Szymon Krawczyk – uczeń klasy 6b
Marcin Voigt – uczeń klasy 6c

Prace można oglądać na pokonkursowej wystawie obok Biblioteki.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie , a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych twórczych pomysłów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe konkursu.

opracowanie: Aleksandra Silezin