Występ i targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie

W niedzielne popołudnie 12 grudnia 2021 r. w nastrój świąteczny wprowadzili mieszkańców Krakowa uczniowie klas drugich naszej szkoły. Koło artystyczne "Mali Twórcy" pod kierunkiem pani Iwony Strojek oraz uczniowie klasy 2c i 2f zaprezentowali na krakowskim rynku współczesne oraz tradycyjne utwory bożonarodzeniowe. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do występu pod okiem wychowawców a także pani Katarzyny Sierant. Zaśpiewali pastorałki czyli utwory ludowe związane ze świętami  Bożego narodzenia oraz kolędy. Pani Sylwia Płusa-Lasek przypomniała widzom kilka ciekawostek na temat kolęd i pastorałek. Liryczny nastój koncertu zagościł dzięki  młodej skrzypaczce, uczennicy kl. 2b Alicji Kubek, która debiutowała na scenie krakowskiego rynku. Liczna publiczność bardzo ciepło i serdecznie powitała młodych artystów i razem z nimi śpiewała kolędy. Koncert był częścią krakowskich targów bożonarodzeniowych w Dniu Gminy Zielonki. Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego reprezentowało koło artystyczne "Mali twórcy" w towarzystwie innych bibickich zespołów m. in. chóru Psallite Deo. W Dniu Gminy Zielonki udział wzięli: Orkiestra Korzkiew, Grupa kolędnicza z Owczar, Koło regionalne Tradycja z Trojanowic, Koło gospodyń wiejskich Przyjaciele Brzozówki, zespół dziecięcy Czerwone Korale, Zespół ludowy Folklove oraz Orkiestra dęta z Zielonek i Herody z Zielonek. Obok sceny znajdowały się  stoiska wolontariuszy wraz z samorządem uczniowskim naszej szkoły. Krakowianie mogli na nich zakupić niepowtarzalne ozdoby choinkowe oraz świąteczne przysmaki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Uczestnikom wydarzenia, zarówno młodszym jak i starszym, pomimo zmarznięcia, pozostaną wspomnienia mile spędzonego czasu.

Opracowanie: Katarzyna Bartosik