„Z kulturą mi do twarzy”

„Z kulturą mi do twarzy”,

czyli słów parę o patriotycznych działaniach Szkolnego Klubu Wolontariatu

Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w realizację projektu „Z kulturą mi do twarzy”. Dlatego też w sobotę 23 października 2021r. pod opieką nauczycieli-wolontariuszy: p. Agaty Płatek, p. Katarzyny Sierant i p. Joanny Guty wybrali się na wojskową część Cmentarza Rakowickiego w Krakowie. Zadaniem młodzieży było uporządkowanie grobów żołnierzy z okresu I wojny światowej. Prace porządkowe zostały uwieńczone zapalaniem biało-czerwonych zniczy na grobach tych, którzy za Ojczyznę oddali swoje życie. W przeddzień 1 listopada oraz Narodowego Święta Niepodległości wizyta naszych uczniów na grobach żołnierzy stała się dniem wspomnień,  zadumy i budowania patriotyzmu. Wolontariusze nie zapomnieli również o uczczeniu pamięci  Por.  Franciszka Etrycha, który został zamordowany w 1940 r. przez NKWD w Katyniu. Znajdujący się przy naszej szkole obelisk został również uporządkowany i przyozdobiony kwiatami; nie zabrakło także znicza-symbolu pamięci.

Opracowanie:

Joanna Guty