12 listopada 2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Flaga Polski

Dnia 10 listopada 2021 roku świętowaliśmy ważne dla naszego kraju wydarzenie, jakim  jest ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI. Polska po 123 latach zaborów stała się wolnym krajem właśnie 11 listopada 1918 roku. W przeddzień państwowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w e-akademii przygotowanej przez uczniów z klasy 2b pod kierunkiem p. Iwony Strojek, uczniów z klasy 5b pod opieką p. Patrycji Badysiak, oprawą muzyczną oraz montażem nagrania zajął się p. Krzysztof Lepiarczyk; nad całością przedsięwzięcia czuwała p. wicedyrektor Monika Sikoń. Ten kilkunastominutowy film można obejrzeć tutaj.

    Ponadto p. Jarosław Karwacki i p. Joanna Guty przygotowali dwa miejsca na terenie szkoły, które tego dnia uczniowie mogli odwiedzić. W sali teatralnej powstała wystawa poświęcona wydarzeniom, osobom związanym z okresem zaborów i czasem walki o niepodległość, jak też momentem jej odzyskania. W okolicach szkolnej biblioteki powstał „Kącik Pamięci”, gdzie uczniowie, poprzez złożenie wykonanej przez siebie z bibuły róży, mogli uczcić pamięć tych, którzy za wolną Polskę oddali życie. Również ostatnie spotkania z wychowawcami klas poświęcone były właśnie temu wyjątkowemu świętu. Podczas nich wychowawcy przybliżyli uczniom najważniejsze fakty dotyczące dnia 11 listopada; zaprosili uczniów do wspólnych gier i zabaw sprawdzających wiedzę historyczną.

  Zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było odśpiewanie hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła w ten sposób udział w akcji zorganizowanej przez MEN „Szkoła do hymnu”. Dlatego też uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi zajęcia lekcyjne na parę minut przerwali je, aby w dumą i radością wspólnie zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.

    Środa 10 listopada 2021 roku była dla naszej szkolnej społeczności czasem budowania tożsamości narodowej, rozwijania patriotyzmu i zdobywania wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny.

Opracowanie: Joanna Guty

4 listopada 2021

„Zielona niepodległa” – Realizacja projektu „Piękna nasza Polska cała”

Dzieci sadzą cebulki żonkili.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” uczniowie z klasy 1e wykonali kolejne zadanie: „Zielona niepodległa”, które polegało na zasadzeniu drzewka lub założeniu klombu na terenie placówki.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła Pani wicedyrektor Monika Sikoń, która wraz z dziećmi posadziła pierwszą roślinkę. Następnie dzieci w grupach samodzielnie posadziły rośliny, osypały ziemią i podlały wodą, zapewniając im odpowiednie warunki do wzrostu.

Dzieci posadziły cebulki żonkili, jak również kilka roślin, m.in. kosodrzewinę, jodełkę oraz trawy, które na wiosnę będą ozdobą terenu zielonego wokół naszej szkoły.

Dzieci poznały etapy sadzenia cebulek kwiatów oraz roślin. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat znaczenia drzew i roślin w życiu ludzi i zwierząt.

Bardzo dziękujemy Państwu Teresie i Wacławowi Łacheta, właścicielom gospodarstwa ogrodniczego w Krakowie oraz Państwu Monice i Grzegorzowi Sobieraj, właścicielom ogrodnictwa w Michałowicach za podarowane rośliny.

Roślinki będą wzrastać wokół szkoły wraz z dziećmi.

Opracowanie: Barbara Magiera i Magdalena Koperska

10 października 2021

RUMOREK nr 3 „Wydanie jesienne”

Gazetka szkolna RUMOREK Numer 3 3/2021 Wydanie zimowe

Drodzy Uczniowie!    

Już od pierwszych dni września pracowaliśmy nad jesiennym wydaniem Rumorka. Cieszy nas Wasze coraz większe zaangażowanie w pracę nad ciekawymi artykułami. Wasi koledzy i koleżanki przeprowadzili ciekawą rozmowę z Panią Wicedyrektor Moniką Sikoń. Zebrali wiadomości do Obserwatorium Przyrodniczego. Umieścili propozycję kulinarną oraz podzielili się dobrym żartem. W kąciku „Jestem wyjątkowa, jestem wyjątkowy…” przeczytacie o zainteresowaniach i pasjach Waszych koleżanek. W Rumorku znajdziecie jeszcze wiele ciekawostek, koniecznie przeczytajcie i weźcie udział w konkursie.

Nagrody czekają!

Redaktorzy naczelni:
Renata Kwietniowska,
Agnieszka Ziętek

30 września 2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Informujemy, ze rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 będzie się odbywać 1.09.2021r. (środa).

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego rodzice nie będą wpuszczani na teren szkoły. Prosimy, by wchodząc do szkoły uczniowie dezynfekowali ręce i zakładali maseczki.

Spotkania uczniów poszczególnych klas z wychowawcami będą odbywać się według poniższego harmonogramu:

HARMONOGRAM KLAS 1-3

HARMONOGRAM KLAS 4-8

Wyznaczone wejścia do szkoły:

„NOWY” BUDYNEK SZKOŁY – WEJŚCIE GŁÓWNE

„NOWY” BUDYNEK SZKOŁY – WEJŚCIE GŁÓWNE

„STARY” BUDYNEK SZKOŁY – WEJŚCIE OD STRONY PARKINGU

Bus szkolny w dniu 01.09.2021r. (środa) kursuje o godzinach:
Przywóz:    7.40     8.10     
Odwóz:       9.40  10.40   11.55


12 września 2021

RUMOR nr 6  „Wydanie jesienne”

Gazetka szkolna RUMOR Numer 6 6/2021 „Wydanie jesienne”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

prezentujemy Wam nowy, jesienny numer naszego czasopisma. Jak zwykle każdy może znaleźć u nas coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami i opowiadaniem, skorzystania z naszych przepisów czy rozwiązania krzyżówki związanej z Europejskim Dniem Języków. Z tego wydania możecie się też dowiedzieć czegoś na temat naszego lokalnego bohatera, Franciszka Etrycha oraz dowiedzieć się, jak w prosty sposób można pomóc innym.

Życzymy przyjemnej lektury!

Redaktor naczelna – Patrycja Badysiak

12 czerwca 2021

RUMOR nr 5  „Wydanie wakacyjne”

Gazetka szkolna RUMOR Numer 5 5/2021 „Wydanie wakacyjne”

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

serdecznie zachęcamy Was do lektury najnowszego numeru naszego szkolnego magazynu. Warto się z nim zapoznać, ponieważ znajdziecie w nim wiele ciekawych treści na przeróżne tematy!

Życzymy przyjemnej lektury.

Redaktorzy naczelni:
Patrycja Badysiak

Łukasz Stadnicki