Wolontariat w naszej szkole

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym i zapraszamy do aktywnego udziału w pracach Szkolnego Klubu Wolontariatu, bo ... warto pomagać !

Zanim do nas przystąpisz zapoznaj się z poniższymi dokumentami:
- planem pracy SKW
- regulaminem SKW
- kodeksem etycznym wolontariusza
a następnie wypełnij deklarację i niezbędne zobowiązania i ... zgłoś się do opiekuna SKW.

Bieżące informacje o naszej działalności znajdziesz poniżej.

Kwesta na Cmentarzu Batowickim

Tradycyjnie już dnia 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

WOLONTARIUSZE na rzecz Hospicjum św. Łazarza

Podczas spotkania Szkolnego Klubu Wolontariatu zostało przygotowanych mnóstwo chorągiewek!

KONKURS PLASTYCZNY „ŻONKILOWY ANIOŁEK DLA CHOREGO”

Zapraszamy do wzięcia udziału w „anielskim” konkursie i wykonaniu figurki niebieskiego opiekuna z nieodłącznym żonkilowym atrybutem.

Marsz żonkilowy 2019

W dniu 2 października 2019r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w 23 już jesiennej edycji Pól Nadziei, której celem jest pomoc podopiecznym Hospicjum św. Łazarza.

Tramwaj Żonkilowy

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach od 1.04. do 5. 04. 2019 Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem organizuje Kiermasz Wielkanocny

Akcja Pączek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących – zakończona!

Zwyczaj jedzenia pączków w Tłusty Czwartek a przy tym zbiórka pieniędzy na szlachetny cel stała się w Szkole Podstawowej w Bibicach naszą małą szkolną tradycją. 28.02.2019 po raz kolejny cała społeczność szkolna zjednoczyła się w akcji „Pączek”. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym i dwa lata temu, były to pączki dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.

Pączek dla dzieci niewidomych i słabowidzących – po raz trzeci

28 lutego tłusty czwartek Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

Akcja Paka dla zwierzaka zakończona!!!