3 lutego 2025

Gminne Igrzyska Dzieci w koszykówce w Bibicach

Gminne Igrzyska Dzieci w Koszykówce

                 16 stycznia 2025, w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w koszykówce dziewcząt i chłopców. Zaproszone zostały wszystkie  reprezentacje szkół podstawowych z gminy Zielonki (SP w Woli Zachariaszowskiej, SP w Przybysławicach, SP w Zielonkach, Niepubliczna SP w Bibicach oraz gospodarze SP w Bibicach) i wszystkie stawiły się na zawodach z reprezentacjami, zarówno dziewcząt jak i chłopców. 

                 Turniej był rozgrywany systemem mieszanym – w pierwszej fazie drużyny rywalizowały w grupach, z których zostały wyłonione pary półfinałowe. Drużyny, które zwyciężyły w półfinałach walczyły później o pierwsze miejsce w turnieju, natomiast przegrani z półfinałów grali o trzecie miejsce. 

                  Stawką turnieju, oprócz prymatu w gminie, było prawo reprezentowania gminy Zielonki na szczeblu powiatu – po jednej drużynie z każdej kategorii. Rozgrywki powiatowe odbędą się w lutym 2025.

Turniej dziewcząt.

Półfinały:
SP Bibice – SP Przybysławice  18:4
SP Zielonki – SP Wola Zachariaszowska 8:13

Mecz o 3. miejsce:
SP Zielonki – SP Przybysławice 4:6

Finał, mecz o 1. miejsce:
SP Bibice – SP Wola Zachariaszowska  8:6

Końcowa klasyfikacja turnieju dziewcząt:

  1. SP Bibice (awans do turnieju powiatowego)
  2. SP Wola Zachariaszowska
  3. SP Przybysławice
  4. SP Zielonki
  5. Niepubliczna SP w Bibicach

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Paulina Smerzyńska z SP Zielonki. Reprezentantki SP w Bibicach: Pola Pać (6c), Klara Piwnica (6c), Klaudia Dąbrowska (6c), Weronika Maziarz (6e), Maja Wujkowska (6b), Klaudia Kucharczyk (6b), Aleksandra Pytlik (6d), Oliwia Niemiec (6e), Lena Golanko (5a), Maja Wietecha (5b), Oliwia Ziobro (5b), Lilianna Stalmach.  Trenerzy: Katarzyna Voigt, Łukasz Osuch.

Turniej chłopców.

Półfinały:
SP Bibice – Niepubliczna SP Bibice 3:7
SP Zielonki – SP Wola Zachariaszowska 11:2

Mecz o 3. miejsce:
SP Bibice – SP Wola Zachariaszowska 4:4, ( rzuty osobiste 2:1 )

Finał, mecz o 1. miejsce:
Niepubliczna SP Bibice – SP Zielonki 2:14

Końcowa klasyfikacja turnieju chłopców:

  1. SP Zielonki (awans do turnieju powiatowego)
  2. Niepubliczna SP Bibice
  3. SP Bibice
  4. SP Wola Zachariaszowska
  5. SP Przybysławice

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Pavlo Lymar z SP Zielonki.

Reprezentanci SP w Bibicach: Ignacy Skarbek (6e), Ksawery Kuśnierczyk (6b), Franciszek Sikora (6c), Maksymilian Kopeć (6c), Krzysztof Malik (6c), Cezary Orszula (6a), Michał Więch (5e), Ksawery Sypek (5b), Tymoteusz Nowakowski (5b), Andrzej Pytlik (5f), Leon Wilkoszewski (5f), Oliwier Wątek (5f). Trener: Adam Babik.

Sędziowie: Łukasz Osuch, Robert Smołka;

Sędziowie – sekretarze: Emilia Świderska, Anna Pytlik, Marta Bania, Bartosz Moskała (kl. 8b).

Opracowanie: Robert Smołka

14 października 2024

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Wojewódzkie Igrzyska w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 10 października 2024 roku, na lotnisku w Nowym Targu, odbyły się wojewódzkie Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach prawo startu miały drużyny szkół z całego województwa małopolskiego, które na drodze eliminacji poprzez zawody gminne i powiatowe awansowały do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych: w Igrzyskach Dzieci – rocznik 2012 i młodsze oraz w Igrzyska Młodzieży Szkolnej  – rocznik 2010/2011. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 6 x 600 metrów. Jeżeli chodzi o chłopców, naszą szkołę  reprezentowała jedna drużyna: w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2010/2011. Chłopcy rywalizowali na dystansie 6 x 1000 metrów.

Mimo, że żadnej z naszych reprezentacji nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce, z występów naszych wszystkich drużyn możemy być  zadowoleni. Wszystkim naszym zawodnikom należą się wielkie brawa, gdyż  zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Szkołę Podstawową w Bibicach na zawodach wojewódzkich, reprezentowały następujące osoby:

  1. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 4–6 – miejsce 12:  Pola Pać (6c), Joanna Kapusta (5b), Klaudia Dąbrowska (6c), Aleksandra Pytlik (6d), Lena Fąfara (6c), Julia Stańczak (6d), Anna Chmielecka (6d).
  2. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 7–8 – miejsce 14: Amanda Polewka (7b), Julia Solecka (7b), Matylda Bober (8a), Marta Miłoś (8d), Hanna Głowaty (7a), Julia Radoń (8a), Aleksandra Charewicz (8a).
  3. Drużyna sztafetowa chłopców z klas 7–8 – miejsce 14: Hugo Styła (8a),Grzegorz Sraga (8a), Szymon Zgoda (8b), Piotr Kawalec (8d), Adam Perek (8d), Hubert Firsowicz (7a), Hubert Rękas (8b).

Trenerzy: Adam Babik  i Robert Smołka.

1 października 2024

Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Wrzesień to miesiąc w którym odbywają się zawody w międzyszkolnych biegach przełajowych. 19 września 2024, w Korzkwi, rozegrane zostały gminne biegi przełajowe, w których wzięły udział reprezentacje trzech szkół z naszej gminy. Cztery reprezentacje Szkoły Podstawowej w Bibicach zapewniły sobie awans do kolejnego etapu zawodów w biegach przełajowych i można powiedzieć, że było to swoiste „przetarcie” przed kolejnymi startami naszych drużyn.

26 września 2024 roku, w Skawinie, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu. W zawodach tych, Szkoła Podstawowa w Bibicach reprezentowała gminę Zielonki, we wszystkich czterech kategoriach:  Igrzyskach Dzieci ( klasy 4 – 6 ) dziewcząt i chłopców oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( klasy 7 – 8 ) dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęły reprezentacje 11 szkół. W Igrzyskach Dzieci rywalizowano na dystansie 6 x 800 metrów, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt również na dystansie 6 x 800 metrów, natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców na dystansie 6 x 1200 metrów.

Po raz kolejny okazało się, że bieganie to mocna strona uczniów Szkoły Podstawowej w Bibicach. Od wielu lat w zawodach powiatowych, w sztafetowych biegach przełajowych drużyny naszej szkoły zajmują pierwsze miejsca. Podobnie było w tym roku. W Igrzyskach Dzieci dziewczęta wygrały swój bieg, natomiast chłopcy zajęli drugie miejsce, przegrywając nieznacznie z zespołem z Mogilan. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, obydwie reprezentacje zajęły pierwsze miejsca. Wszystkie drużyny, które w zawodach zajęły pierwsze miejsce zapewniły sobie start w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 10 października 2024 roku.

Szkołę Podstawową w Bibicach na zawodach powiatowych, reprezentowały następujące osoby:

  1. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 4–6:  Alicja Świderska (6d), Pola Pać (6c), Joanna Kapusta (5b), Klaudia Dąbrowska (6c), Aleksandra Pytlik (6d), Lena Fąfara (6c), Julia Stańczak (6d).
  2. Drużyna sztafetowa chłopców z klas 4–6: Oliwier Wątek (5f), Ignacy Skarbek (6e), Tymon Kieliszek (5e), Franek Sikora (6c), Tytus Drozd (6d), Adam Chrzanowski (5f), Andrzej Pytlik (5f), Wiktor Merta (6a).
  3. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 7–8: Amanda Polewka (7b), Julia Solecka (7b), Matylda Bober (8a), Marta Miłoś (8d), Hanna Głowaty (7a), Julia Radoń (8a), Aleksandra Charewicz (8a), Anna Tokarczyk (8d).
  4. Drużyna sztafetowa chłopców z klas 7–8: Hugo Styła (8a),Grzegorz Sraga (8a), Szymon Zgoda (8b), Piotr Kawalec (8d), Adam Perek (8d), Kacper Klocek (8a), Hubert Firsowicz (7a), Hubert Rękas (8b), Wiktor Król (8a).

Trenerzy: Adam Babik, Łukasz Osuch i Robert Smołka

26 kwietnia 2024

Małopolskie drużynowe biegi przełajowe

Drużynowe biegi przełajowe. Igrzyska Dzieci Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 23 kwietnia 2024 r. na lotnisku Aeroklubu Nowy Targ odbyły finałowe zawody małopolskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Prawo startu, w poszczególnych kategoriach miały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w powiatach województwa małopolskiego, z Krakowa mogły wystąpić dwie drużyny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które wywalczyły prawo startu wygrywając zawody na szczeblu powiatu: drużyna dziewcząt, roczniki 2011, 2012 i drużyna chłopców roczniki 2009, 2010, reprezentując tym samym gminę Zielonki i powiat krakowski. Zawody odbyły się przy finansowym wsparciu województwa małopolskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Marszałka województwa małopolskiego.

W słoneczny, ale chłodny wiosenny dzień, na podmokłej nawierzchni lotniska nasze zespoły spisały się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w trudnej i wymagającej, stojącej na wysokim poziomie, rywalizacji. Dziewczęta walczyły w gronie 16 zespołów i zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy byli o jedno miejsce wyżej rywalizując wśród 13 drużyn, co dało naszym zespołom miejsca na podium (w zawodach na podium dekorowano po sześć zespołów) i zdobycie prestiżowych pucharów. Zespoły biegały w sześcioosobowych składach, wszystkie nasze zawodniczki i zawodnicy wykazali się chartem ducha, walecznością i zaangażowaniem zasługując na słowa najwyższego uznania i wysokie oceny. Wielkie gratulacje i podziękowania!

Wyniki i składy naszych zespołów:

Igrzyska Dzieci

6 miejsce dziewczęta rocznik 2011, 2012.
skład:
6a: Hanna Głowaty, Ida Machaj, 
6b: Amanda Polewka, Julia Solecka, 
5c: Pola Pać, 
5d: Alicja Świderska, Aleksandra Pytlik.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

5 miejsce chłopcy rocznik 2009, 2010.
skład:
7a: Hugo Styła, Grzegorz Sraga, 
7d: Adam Perek, 
8a: Jan Cieśla, Igor Durlak, Janusz Truskolaski, 
8b: Jan Białek, Tymon Michalik. 

Oficjalne wyniki:

ID:

https://mszs.krakow.pl/wp-content/uploads/2024/04/lnych_Biegach_Prze%EF%BF%BDajowych__N_Targ_23042024r.pdf

 IMS:

https://mszs.krakow.pl/wp-content/uploads/2024/04/alnych_Biegach_Prze%EF%BF%BDajowych__N_Targ_23042024r.pdf

Przygotowanie zawodniczek i zawodników: nauczyciele WF – Magdalena Koperska, Katarzyna Voigt, Iwona Błażejczyk, Robert Smołka, Łukasz Osuch, Kamil Mrózek, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opieka podczas zawodów: Katarzyna Voigt, Adam Babik.
Opracowanie, zdjęcia: Adam Babik

24 kwietnia 2024

Powiatowe biegi przełajowe

Drużynowe biegi przełajowe. Igrzyska Dzieci Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 18 kwietnia w parku miejskim Starorzecze Skawinki w Skawinie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach mogło wziąć udział po jednej drużynie z każdej gminy powiatu krakowskiego, w każdej konkurencji. Drużyny naszej szkoły wzięły udział w pięciu (na sześć) konkurencjach w zależności od wieku i płci. Drużyny szkolne składały się z sześciu zawodników/zawodniczek. Drużyny rywalizowały na dystansie 800 m, z wyjątkiem najstarszych chłopców, którzy mieli do pokonania dystans 1200 m. O kolejności drużyn decydowała liczba punktów zdobyta przez wszystkich zawodników/zawodniczek (zwycięzca otrzymywał tyle punktów ilu zawodników ukończyło bieg, drugi – o punkt mniej, trzeci – o 2 punkty mniej, itd., ostatni otrzymywał 1 punkt). Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była klasyfikacja indywidualna, w której honorowano trójki najlepszych biegaczek/biegaczy w poszczególnych kategoriach. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, zawodniczki i zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i sercem do sportowej walki – w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzy czwarte miejsca i dwa pierwsze. W klasyfikacji indywidualnej dwa razy stawaliśmy na najniższym stopniu podium. Zwycięskie zespoły uzyskały awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 23 kwietnia w Nowym Targu.

Wyniki i składy naszych zespołów:

Igrzyska Dzieci

4 miejsce dziewczęta rocznik 2013 i młodsze

skład: 
4b: Olga Kaczmarczyk, Bogna Bizoń, Maja Wietecha, Lila Stalmach, 
4c: Zuzanna Krasoń, Klaudia Stępień, 
4a: Nadia Malinowska.

4 miejsce chłopcy rocznik 2013 i młodsi

skład:
4b: Ksawery Sypek, Jakub Grzesiak, Tomasz Czerniuk, 
4c: Dawid Kołodziej, Filip Michaliszyn, Patryk Tyrawski, Jan Kutek, 
4f: Andrzej Pytlik.

1 miejsce dziewczęta rocznik 2011, 2012 (awans do zawodów wojewódzkich)

skład:
6a: Hanna Głowaty, Ida Machaj, 
6b: Amanda Polewka, Julia Solecka, 
5c: Pola Pać, 
5d: Alicja Świderska, Aleksandra Pytlik.

3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Amanda Polewka. 

4 miejsce chłopcy rocznik 2011, 2012

skład:
6a: Kacper Miernik, Łukasz Kipiel, Mikołaj Więch, Adam Smarzowski, Kajetan Piechota, Tobiasz Żak, 
5a: Wiktor Merta, 
5b: Ksawery Kuśmierczyk. 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1 miejsce chłopcy rocznik 2009, 2010 (awans do zawodów wojewódzkich)

skład:
7a: Hugo Styła, Grzegorz Sraga, 
7d: Adam Perek, 
8a: Jan Cieśla, Igor Durlak, Janusz Truskolaski, 
8b: Jan Białek, Tymon Michalik. 

3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Hugo Styła. 

Przygotowanie zawodników: nauczyciele WF – Magdalena Koperska, Katarzyna Voigt, Iwona Błażejczyk, Robert Smołka, Łukasz Osuch, Kamil Mrózek, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opieka podczas zawodów: Grzegorz Daszkiewicz, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opracowanie: Adam Babik
Zdjęcia: Grzegorz Daszkiewicz

10 marca 2024

Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce „4” dziewcząt i chłopców

siatkówka czwórek

W dniu 8 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Przybysławicach, odbyły się gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce „4” dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”, a zwycięzca awansował do kolejnego etapu rozgrywek – turnieju powiatowego. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a każdy set grano do 11 punktów.

Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i stworzyły bardzo ciekawy i emocjonujący turniej. Większość spotkań kończyła się wynikiem 2:1 co świadczyło o bardzo wyrównanym poziomie, Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do zawodów przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół z naszej gminy – NSP Bibice, SP Zielonki, SP Wola Zachariaszowska, SP Korzkiew i SP Bibice.

W zawodach najlepsze okazały się obydwie reprezentacje SP Bibice wygrywając wszystkie mecze. Dziewczęta awans zapewniły sobie już po trzeciej serii spotkań i do ostatniego meczu z SP Zielonki przystąpiły w bardzo komfortowej sytuacji. Nie zamierzały jednak „odpuścić” meczu i podobnie jak poprzednie mecze zagrały z bardzo dużym zaangażowaniem, a wygrywając go potwierdziły który zespół tego dnia był najlepszy.

Nieco inaczej wyglądała sytuacja u chłopców. Po trzech seriach spotkań jeszcze trzy drużyny liczyły się w walce o pierwsze miejsce. Tylko wygrana SP Bibice w ostatnim meczu zapewniał wygraną w turnieju. Każdy inny wynik komplikował nieco sytuację…. Świadomi tego zawodnicy z Bibic przystąpili do meczu z SP Zielonki bardzo skoncentrowani. Po bardzo wyrównanym meczu wygrali 2:1, a tym samym wygrywając cały turniej.

Skład drużyny z Bibic – dziewczęta: Amelia Balwierz, Hanna Figiel – Styrcz, Róża Kazana, Wiktoria Krawczyk, Laura Majka, Anita Małek, Pola Pać, Lena Sadowska, Jagoda Szkwara, Milena Żurek. Trener: Adam Babik.

Skład drużyny z Bibic – chłopcy: Arkadiusz Dudek, Maksymilian Fijoł, Wiktor Franczak, Austin Kalinowski – Kumar, Krzysztof Olejnik, Dawid Podgórski, Filip Słowiak, Adam Smarzowski, Patryk Ślączka. Trener: Robert Smołka.

Opracowanie: Robert Smołka