31 maja 2026
Świat widziany różnymi oczami. Jesteśmy różni, ale tacy sami.

Kolejne spotkania naszych wolontariuszy z uczniami Szkoły Specjalnej nr 14 w Krakowie. W kwietniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach w Krakowie. Dzieci wspólnie najpierw przygotowały ciastka, które później zostały skonsumowane, były tańce , a także tworzyliśmy plakaty przedstawiające 4 pory roku. Na pożegnanie były przytulasy, widać, że dzieci czują się już ze sobą dużo lepiej.
W środę 20 maja uczniowie Szkoły Specjalnej ponownie nas odwiedzili. Były wspólne tańce, tor przeszkód w którym uczniowie świetnie dawali sobie radę przy wsparciu Naszych Wolontariuszy. Na koniec były zabawy z chustą Klanzy. Dzieciom tym małym jak i tym większym przez cały czas towarzyszył uśmiech. Uczniowie ze Szkoły Specjalnej dostali na koniec dyplomy oraz nagrody, dzięki pieniążkom z działalności Wolontariatu oraz dzięki wsparciu Pana Kamila ze szkolnego automatu.
Integracja wśród dzieci jest coraz większa, a uczniowie ze Szkoły Specjalnej, czują się coraz swobodniej przy uczniach z naszej szkoły.
Koordynatorzy Innowacji: Magdalena Koperska, Angelika Wędel
17 kwietnia 2026
Świat widziany różnymi oczami. Jesteśmy różni, ale tacy sami.

W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie z wolontariatu szkolnego wzięli udział w pierwszych z czterech spotkań z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych nr.14 w Krakowie.
Innowacja oraz spotkania, mają na celu integrację dziećmi z zaburzeniami z dzieciakami zdrowymi. Chcemy, by poznali z czym wiąże się życie z autyzmem, zespołem Downa czy innymi trudnościami z którymi mierzą się uczniowie Szkoły Specjalnej.
Zależy nam również by dzieci, które na co dzień są często odrzucane, poczuły wsparcie i bliskość od uczniów z naszej szkoły. I tak było na pierwszym spotkaniu, na które przyjechali do nas uczniowie ze Szkoły Specjalnej.
Już od pierwszych chwil po przekroczeniu drzwi naszej szkoły, nasi Wolontariusze chętnie pomagali, inicjowali zabawy, poznawali się. Były wspólne tańce, śpiew w wykonaniu naszego szkolnego chóru “Nutki Wyspiańskiego”, który wywołał dużo pozytywnych emocji wśród dzieci.
Następnie udaliśmy się do klasy Ic , gdzie uczniowie wykonali pięknie piosenkę wiosenna oraz powiedzieli piękny wiersz.
Na koniec wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne. Dzieciaki już od pierwszego spotkania bardzo się zaprzyjaźniły i miło pat zryło się na roześmiane buzie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Serdeczne podziękowania za słodkości oraz napoje podarowane przez Pana Kamila z naszego Szkolnego Automatu.
Koordynatorki innowacji: p. Magdalena Koperska p. Angelika Wędel
1 lutego 2026
Przy herbatce i rozmowach

W ostatnim dniu przed feriami podczas zajęć odbyło się miłe spotkanie integracyjne klasy 2b przy herbatce. Uczniowie wspólnie zasiedli przy stolikach, na których przygotowane były kubki z herbatą oraz drobny poczęstunek. Spotkanie przebiegało w radosnej i spokojnej atmosferze. Dzieci miały okazję porozmawiać ze sobą, podzielić się wrażeniami oraz poćwiczyć kulturalne zachowanie przy stole. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o zasadach dobrego zachowania, uprzejmości oraz wspólnego spędzania czasu. Spotkanie sprawiło uczniom wiele radości i było okazją do integracji zespołu klasowego.
