5 marca 2026
Akcja „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Łazarza

Zakończył się pierwszy etap akcji „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Łazarza. W działania zaangażowani byli wolontariusze oraz nauczyciele. Zbiórka prowadzona była zarówno na terenie szkoły, jak i na Rynku Głównym, gdzie kwestowano na rzecz podopiecznych hospicjum oraz promowano ideę niesienia pomocy osobom chorym i potrzebującym wsparcia.
Akcja będzie kontynuowana w maju w tramwaju, gdzie wolontariusze ponownie włączą się w kwestę.
Przeprowadzone działania spotkały się z dużą życzliwością i otwartością ze strony mieszkańców oraz przechodniów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum, które od lat zapewnia swoim podopiecznym opiekę, wsparcie i godne warunki w trudnym czasie choroby.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za okazane wsparcie oraz pomoc w organizacji akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do przewodniczącego Rady Rodziców, Pan Kubek, za zaangażowanie, życzliwość i wsparcie tej inicjatywy.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz nauczycielom, którzy z oddaniem włączyli się w działania charytatywne. Dzięki wspólnej pracy i otwartym sercom kolejny raz pokazaliśmy, jak ważna jest empatia, solidarność i gotowość do niesienia pomocy innym.
Opracowała: Anna Sawczuk
5 października 2025
Kolejna Edycja Pól Nadziei Rozpoczęta

Żonkile – są międzynarodowym symbolem nadziei.
Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią kiedy sadzimy cebulki żonkilowe oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.
Inicjatorem kampanii była w 1998 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Pierwsza polska akcja Pola Nadziei była prowadzona wiosną 1998 roku przez organizację Marie Curie Cancer Care i Urząd Miasta Krakowa, Wojewodę Krakowskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza”.
Stałym elementem kampanii są rokrocznie kwesty pod krakowskimi kościołami, w szkołach , Marsz Żonkilowy, Tramwaj Żonkilowy.
Jak co roku w naszej szkole wspomagamy Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Od października 2025r w naszej szkole odbędzie się kwesta – wrzuć do puszki przysłowiowy „grosik” – i zakup cebulkę żonkila. W tym roku jedna cebulka kosztuje 2zł. Zakupioną cebulkę można posadzić w domowym ogródku, wiosną pięknie zakwitną żonkile – symbol nadziei na lepsze jutro dla ludzi terminalnie chorych i samotnych.
Zebrane pieniądze przekazujemy na potrzeby Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
Opiekunowie: Małgorzata Pilch , Anna Sawczuk
