15 czerwca 2026

Rumor TV (wydanie 11)

Rumor TV

Drodzy Widzowie!

Zapraszamy do obejrzenia ostatniego wydania naszego serwisu informacyjnego, życząc Wam udanych wakacji. 😊

Redakcja pod opieką p. Patrycji Badysiak

RUMOR TV 11

1 czerwca 2026

PIKNIK SZKOLNY z Wyspiańskim na wesoło

Piknik szkolny z Wyspiańskim na wesoło
Piknik szkolny z Wyspiańskim na wesoło 8.06.2026 8:00 - 15:00 zajęcia sportowe z nauczycielami 15:00 - 19:00 animacje dmuchańce warsztaty lokalni wystawcy Spędźmy ten dzień razem! Cała społeczność szkolna zaprasza!
Regulamin - konkurs na hasło w języku angielskim

31 maja 2026

Świat widziany różnymi oczami. Jesteśmy różni, ale tacy sami.

Świat widziany różnymi oczami. Jesteśmy różni, ale tacy sami

Kolejne spotkania naszych wolontariuszy z uczniami Szkoły Specjalnej nr 14 w Krakowie. W kwietniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach w Krakowie. Dzieci wspólnie najpierw przygotowały ciastka, które później zostały skonsumowane, były tańce , a także tworzyliśmy plakaty przedstawiające 4 pory roku. Na pożegnanie były przytulasy, widać, że dzieci czują się już ze sobą dużo lepiej.

W środę 20 maja uczniowie Szkoły Specjalnej ponownie nas odwiedzili. Były wspólne tańce, tor przeszkód w którym uczniowie świetnie dawali sobie radę przy wsparciu Naszych Wolontariuszy. Na koniec były zabawy z chustą Klanzy. Dzieciom tym małym jak i tym większym przez cały czas towarzyszył uśmiech. Uczniowie ze Szkoły Specjalnej dostali na koniec dyplomy oraz nagrody, dzięki pieniążkom z działalności Wolontariatu oraz dzięki wsparciu Pana Kamila ze szkolnego automatu.

Integracja wśród dzieci jest coraz większa, a uczniowie ze Szkoły Specjalnej, czują się coraz swobodniej przy uczniach z naszej szkoły.

Koordynatorzy Innowacji: Magdalena Koperska, Angelika Wędel

27 maja 2026

Sukces naszych uczniów w VII edycji ogólnopolskiego konkursu InstaLogik 2025/2026

Z ogromną radością informujemy o wynikach naszych uczniów w VII edycji ogólnopolskiego konkursu InstaLogik 2025/2026. Konkurs rozwija zainteresowania matematyczne, logiczne oraz informatyczne, a jego uczestnicy mierzą się z zadaniami wymagającymi kreatywnego myślenia, analizy oraz umiejętności programistycznych.

Tegoroczna edycja przyniosła naszej szkole wiele powodów do dumy. Uczniowie zdobyli tytuły laureatów, finalistów szczebla ogólnopolskiego oraz uczestników kolejnych etapów konkursu, osiągając również wysokie lokaty w województwie małopolskim, powiecie krakowskim oraz gminie Zielonki.

Szczególne osiągnięcia

Najlepszy wynik w województwie małopolskim zdobył:
Mikołaj Biskupski (kl. 4C) – Laureat I miejsca

Najlepszy wynik w powiecie krakowskim uzyskał:
Adam Biskupski (kl. 6F) – Laureat I miejsca

Najlepszy wynik w gminie Zielonki osiągnęli:

  • Wawrzyniec Włodarczyk (kl. 5B) – Laureat II miejsca
  • Michał Gonek (kl. 7E) – Laureat II miejsca
  • Kacper Gacek (kl. 8A) – Laureat II miejsca

Drugi wynik w gminie Zielonki uzyskali:

  • Jan Bryś (kl. 3D) – Laureat II miejsca
  • Oliwia Malska (kl. 5C) – Laureat II miejsca
  • Krzysztof Malik (kl. 7C) – Laureat III miejsca
  • Tobiasz Żak (kl. 8A) – Finalista szczebla ogólnopolskiego

Trzeci wynik w gminie Zielonki zdobyli:

  • Hubert Śladowski (kl. 5C) – Laureat III miejsca
  • Hanna Bryś (kl. 5F) – Laureat III miejsca
  • Hanna Kowal (kl. 7C) – Uczestnik II etapu
  • Maria Borowska (kl. 8B) – Finalistka szczebla ogólnopolskiego

Laureaci konkursu

Laureaci I miejsca

  • Gabriela Mazur – kl. 6B
  • Maja Wietecha – kl. 6B
  • Filip Galiński – kl. 6C
  • Mikołaj Biskupski – kl. 4C
  • Adam Biskupski – kl. 6F

Laureaci II miejsca

  • Wiktor Sygit – kl. 4E
  • Bogna Bizoń – kl. 6B
  • Lilia Stalmach – kl. 6B
  • Natalia Maj – kl. 6C
  • Klaudia Stępień – kl. 6C
  • Jan Bryś – kl. 3D
  • Wawrzyniec Włodarczyk – kl. 5B
  • Oliwia Malska – kl. 5C
  • Michał Gonek – kl. 7E
  • Kacper Gacek – kl. 8A

Laureaci III miejsca

  • Zuzanna Krasoń – kl. 6C
  • Hanna Sygit – kl. 6C
  • Ian Bolek – kl. 6E
  • Hubert Śladowski – kl. 5C
  • Hanna Bryś – kl. 5F
  • Magdalena Krawczyk – kl. 5F
  • Krzysztof Malik – kl. 7C

Finaliści szczebla ogólnopolskiego

  • Hanna Sokalska – kl. 4E
  • Klara Solecka – kl. 4E
  • Danyil Bochkovskyi – kl. 5D
  • Lena Krawiec – kl. 6C
  • Zofia Borowska – kl. 5F
  • Tobiasz Żak – kl. 8A
  • Maria Borowska – kl. 8B

Uczestnicy II etapu

  • Filip Pleskacz – kl. 4E
  • Antonina Wietecha – kl. 5B
  • Dominik Płaczek – kl. 5D
  • Tadeusz Michalewski – kl. 5C
  • Magdalena Wątroba – kl. 6D
  • Hanna Kowal – kl. 7C
  • Krzysztof Olejnik – kl. 8A

Uczestnicy I etapu

Jakub Brzyski (4F), Kaja Mazela (4F), Blanka Solarczyk (5E), Jan Frydrych (6B), Hanna Lambrecht (6C), Zofia Spodymek (6C), Brian Słomiany (7E), Paweł Kapusta (8E), Veronika Plastun (7C), Viktoriia Plastun (7C), Michał Maziarz (8B), Wojciech Sakwa (8B).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy, zaangażowania i rozwijania pasji związanych z matematyką, logiką i informatyką.

Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych osiągnięć w następnych edycjach konkursu InstaLogik!

26 maja 2026

Nutki Wyspiańskiego w Finale Talentów Małopolski 2026 w Dobczycach

Nutki Wyspiańskiego

Udział Nutek Wyspiańskiego w Finale Talentów Małopolski 2026 w Dobczycach był dla zespołu wyjątkowym przeżyciem i dużym wyróżnieniem. Młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w gronie niezwykle utalentowanych solistów, co stanowiło dla nich cenne doświadczenie sceniczne.

Występ w tak prestiżowym wydarzeniu był nie tylko możliwością zaprezentowania swojej pracy, ale także doskonałą lekcją obycia ze sceną, radzenia sobie z tremą oraz rozwijania warsztatu artystycznego. Nutki mogły obserwować innych wykonawców, czerpać inspirację i uczyć się od najlepszych.

Szczególną przyjemnością było wysłuchanie różnorodnych występów uczestników finału. Wysoki poziom artystyczny wydarzenia sprawił, że udział w nim stał się nie tylko wyzwaniem, ale również źródłem satysfakcji i motywacji do dalszego rozwoju.

Opracowanie: Sylwia Płusa-Lasek, Iwona Strojek

5 maja 2026

W hołdzie Konstytucji 3 Maja – uroczysta akademia w naszej szkole

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia 2026 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 4-8. Rolę mistrzów ceremonii pełnili Panowie Maciej Ziobrowski i Adam Babik. Po wzniesieniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnów państwowego i szkolnego oraz po przemówienia Pani Wicedyrektor Elizy Emerlii rozpoczęła się część historyczna przygotowana przez Panów Jarosława Karwackiego i Mikołaja Siudego w wykonaniu uczniów klasy 8D Adama i Natalii. Poza dowiedzeniem się o tym jak powstała i jak na przestrzeni lat celebrowana była Konstytucja 3 Maja uczniowie mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne jak Witaj Majowa Jutrzenko, Rota, Jesteśmy Polką i Polakiem. Uczniowie byli przygotowani muzycznie przez Pana Tomasza Nalepkę. Sale w barwy patriotyczne udekorował Pan Sebastian Szczepaniak, udźwiękowienie Pan Mikołaj Siudy, zdjęcia Pani Paulina Popiołek. Pieczę nad pocztem sztandarowym oraz całym wydarzeniem sprawowała Pani Wicedyrektor Eliza Emerla. 

Opracowanie: Mikołaj Siudy