11 listopada 2023
Październik w Bibliotece Szkolnej
Zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego działania naszych bibliotekarzy w październiku, który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
31 stycznia 2023
Drużyna Dziewcząt i Chłopców Mistrzami Gminy w piłce siatkowej!!!!
Kolejny wielki sukces sportowy uczniów naszej szkoły. W piątek 20 stycznia 2023r w szkole podstawowej w Przybysławicach odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje trzech szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Drużyny grały do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów.
Nasza drużyna dziewcząt była po za zasięgiem, wygrywając wszystkie spotkania z bardzo dużą różnicą punktów, w tym jednego seta do zera! Wyniki dziewcząt
1 miejsce SP Bibice
2 miejsce NSP z Bibic
3 miejsce SP Przybysławice
Mecze chłopców były bardzo wyrównane i o zwycięstwie decydowały mocne i celne zagrywki. Wyniki chłopców:
1 miejsce SP Bibice
2 miejsce NSP z Bibic
3 miejsce SP Przybysławice
Obydwie reprezentacje Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach
-dziewczęta i chłopcy – awansowali do kolejnego etapu.
GRATULUJEMY
Skład drużyny dziewcząt:
Klara Gawłowska 8F, Weronika Skrzypek 8E, Agata Krauzowicz 8A, Patrycja Leja 8B, Amelia Gołębiowska 8G, Natasza Świąć 8E, Oliwia Szczekala 7C, Łucja Kajdy 7C.
Skład drużyny chłopców:
Jan Białek 7B, Bruno Durlak 8G, Igor Durlak 7A, Mark Mckenzie 7a, Tymon Michalik 7B, Adam Miłoś 8G, Wiktor Piegza 8B, Paweł Szewczyk 8A, Kacper Zabiegaj 8A.
Opracowanie: Katarzyna Voigt
29 grudnia 2022
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
19 listopada 2022
Nauka przez zabawę z klockami Korbo
Uczniowie klasy 3f, 1e oraz 1f podczas zajęć w świetlicy szkolnej poznali działanie klocków Korbo. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie zbudowali flagę, godło Polski oraz Polskę z klocków Korbo. Edukacyjne walory klocków Korbo są nie do przecenienia. Budując, bawiąc się dziecko odkrywa zasadę ruchomego działania klocków. Podstawowym elementem tych klocków są bowiem koła zębate, dzięki którym wszystkie konstrukcje można wprawić w ruch. Oprócz wskazanych przez nauczyciela konstrukcji uczniowie projektowali swoje budowle, przy czym świetnie się bawili.
Szkoła nasza posiada je dzięki współpracy w programie „Laboratoria Przyszłości.”
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Opracowanie: Monika Stępień
2 listopada 2022
Marsz Żonkilowy – kolejna edycja Pól Nadziei rozpoczęta !!!
W dniu 6 października 2022r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w 25 już jesiennej edycji Pól Nadziei, której celem jest pomoc podopiecznym Hospicjum św. Łazarza. Już od rana grupa uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ( z klas 5c, 8g, 8f, 8b) pod opieką pani Anny Sawczuk i pani Magdaleny Gazdy kwestowała na ulicach Krakowa. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z powierzonym im zadaniem. W zbieraniu funduszy na hospicjum nie straszna była im nawet bariera językowa, gdy spotkali turystów z innych krajów. Z chęcią, zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy kwestowali na ulicach Krakowa.
Następnie uczniowie z „Klubu Przyjaciół Żonkila” z klasy 2c i 2d, którzy przybyli na Marsz Żonkilowy pod opieką pani wicedyrektor Moniki Sikoń, pani Małgorzaty Pilch pani Doroty Spasiuk oraz pani Katarzyny Sierant , przeszli wraz z innymi uczniami z małopolskich szkół barwnym korowodem przez ulice Krakowa. Tradycyjnie, dzieci niosły , kolorowy , ozdobiony rysunkami ,transparent z napisem „Pola Nadziei”. Na głowach uczestników widniały piękne opaski z kwiatem żonkila. Tegoroczny Żonkilowy Marsz Nadziei uświetnili radosnymi ludowymi melodiami pan Piotr Piecha – aktor Teatru Ludowego oraz pan Mirosław Poręba – muzyk OSP Rybna. Korowód przeszedł spod Barbakanu – ulicą Floriańską przez Rynek Główny oraz ulicą Wiślną. Następnie na wyznaczonym terenie plant Królewskich wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem zasadzili kilkaset cebulek żonkilowych – symbolu Nadziei na lepsze jutro dla osób terminalnie chorych i samotnych.
”Przed uroczystym sadzeniem kwiatów głos zabrała Jolanta Stokłosa, prezes Hospicjum która zachęcała, byśmy wszyscy nieśli nadzieję ludziom chorym, że nie są sami i że mogą liczyć na naszą obecność. Prosiła również dzieci, by zauważały wszystkie osoby dookoła, a zwłaszcza starsze. – To jest bardzo ważne. Ja też jestem starszym człowiekiem i bardzo bym chciała, by młodzi ludzie byli ze mną, rozmawiali i wspierali Hospicjum św. Łazarza – mówiła’’
Na terenie naszej szkoły jest również prowadzona kwesta, każdy może zakupić cebulkę żonkilową i w ten sposób wesprzeć Hospicjum św. Łazarza. Za każdy przysłowiowy „grosik” darczyńca otrzyma maleńki kwiat żonkila. Wkrótce uczniowie zasadzą jak co roku, cebulki żonkilowe na terenie zielonym naszej szkoły- czym powiększą Szkolny Ogród Pól Nadziei w Bibicach. Nasi wolontariusze z niecierpliwością czekają na to, że oprócz „kwiatów zakwitnie na wiosnę dobro”.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza istnieje od 1981 roku i od początku zajmowało się organizowaniem opieki dla chorych oraz sukcesywnym wcielaniem w życie idei budowy domu hospicyjnego, który otwarto w 1996 roku.
„Pola Nadziei” to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum.
Dziękujemy za otwarcie Waszych serc na potrzeby ludzi terminalnie chorych i samotnych!!!
Opracowanie: Małgorzata Pilch
18 października 2022
RUMOREK nr 7/2022 „Wydanie jesienne”
Już jest! Wasza ulubiona gazetka Rumorek. Jesienne wydanie pełne ciekawych artykułów.
Zachęcamy do lektury 😀
Redaktorzy naczelni:
Agnieszka Ziętek
Edyta Domoszczycka