SP Bibice

ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy na stałe salami umiejscowionymi na parterze : s.017- „pomarańczowa”, s. 018-„ limonkowa ‘’, s. 018’- „ogórkowa”- do odrabiania prac domowych i na zajęcia dodatkowe , s.019- „cytrynowa” oraz doraźnie salami na IP.: s.119- „ różowa”, s.120- „lawendowa”. Ponadto do dyspozycji dzieci pozostają dwa  place zabaw na korytarzach. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy, który przewiduje w każdym tygodniu realizację określonego tematu tygodnia. Aktualne hasło tygodnia dostępne jest na gazetce przed salą „limonkową” (018).  Również na wspomnianej gazetce widnieje wykaz zajęć dodatkowych wraz z harmonogramem oraz „nawigacja po świetlicy”- gdzie jest moje dziecko? – czyli wykaz grup świetlicowych  z przydziałem do sal w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. Plan pracy może być modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali  czas spędzony w świetlicy.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych (poza zajęciami tematycznymi danego tygodnia):

Koło szachowe
Koło przyrodnicze
Gimnastyka dziewcząt
Gry i zabawy ruchowe
Bajki pomagajki –zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia czytelniczo- plastyczne "Klub Małego Europejczyka"
Zabawy czytelniczo-teatralne
Wędrujące opowieści – kółko kulturoznawcze
Koło dziennikarskie
Koło paleontologiczne

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy:
Stępień Monika, Kubik Aneta, Garbacz Sabina (zastępstwo:  Krzysztof Oczkowicz, Dorota Wesołowska, Renata Kwietniowska), Grzywnowicz Katarzyna, Piskorz Katarzyna, Wilkutowska Anna, Wrześniowska Agnieszka, Ziobrowski Maciej, Niechaj Katarzyna (zastępstwo: Ewelina Starostka), Mrózek Kamil, Pyka Katarzyna, Kwietniowska Renata, Puto Iwona, Madetko Katarzyna, Spasiuk Dorota, Książek Agnieszka, Magiera Barbara, Pilch Małgorzata, Sala -Halota Dorota, Słota Magdalena, Wirecka Barbara

PRZYDZIAŁ KLAS DO SAL ŚWIETLICOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GODZINACH I DNIACH TYGODNIA.

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

 

 

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Kwietniowe i majowe spotkania z folklorem były dla dzieci bardzo pracowite.

Kwietniowe i majowe spotkania z folklorem były dla dzieci bardzo pracowite.

Kwietniowe i majowe spotkania z folklorem były dla dzieci bardzo pracowite.

Czytaj całość

Dzień Matki w świetlicy szkolnej

Dzień Matki w  świetlicy szkolnej

Tydzień poprzedzający tegoroczny Dzień Matki upłynął nam w świetlicy bardzo twórczo i pracowicie.

Czytaj całość

,,Święto Niezapominajki” po raz drugi w świetlicy szkolnej

,,Święto Niezapominajki” po raz drugi w świetlicy szkolnej

15 maja po raz drugi obchodziliśmy w świetlicy szkolnej ,,Święto polskiej niezapominajki”.

Czytaj całość

Dzień Zdrowia w świetlicy szkolnej

Dzień Zdrowia w świetlicy szkolnej

Dzień Zdrowia pod hasłem „Bieg po zdrowie”, obchodzony w naszej szkole 4 maja br., zwieńczył poruszany w kwietniu przez wychowawców świetlicy blok tematyczny, obejmujący zagadnienia zdrowia.

Czytaj całość

Dni Ziemi

Dni Ziemi

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Czytaj całość

Gość w świetlicy szkolnej

Gość w świetlicy szkolnej

Dnia 13 kwietnia br. w godzinach popołudniowych gościliśmy w świetlicy szkolnej panią dr Paulinę Napierałę, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj całość

Zajęcia z folklorem - staropolskie zabawki

Zajęcia z folklorem - staropolskie zabawki

Bez komputera, bez gier, jak to możliwe? Czym się bawić? Jak spędzić dzieciństwo bez loginów i haseł? Na te pytania, dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem szukały odpowiedzi.

Czytaj całość

Zajęcia z folklorem w świetlicy

Zajęcia z folklorem w świetlicy

Przed Wielkanocą dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem, zostały zapoznane ze zwyczajem pucheroków

Czytaj całość

Przygotowania do Wielkanocy w świetlicy szkolnej

Przygotowania do Wielkanocy w świetlicy szkolnej

Ostatnie trzy tygodnie zajęć w świetlicy minęły pod hasłami „Wiosna, ach to Ty!” oraz „Wielkanoc”.

Czytaj całość

Wyniki świetlicowego konkursu "Pejzaż zimowy"

Wyniki świetlicowego konkursu

W konkursie plastycznym „Pejzaż zimowy”, organizowanym przez Panią Elżbietę Ozgę - Mazurek i Panią Ewelinę Polak-Janik, wzięło udział 11 uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Czytaj całość