13 listopada 2023

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

21 listopada 2023

W dniu tym, rozglądając się wokół siebie podajmy rękę koledze, przytrzymajmy drzwi koleżance, zróbmy niespodziankę innym osobom, mówiąc im „dzień dobry”, „cześć” , życząc im „miłego dnia”. Jak co roku w naszej szkole będziemy zachęcać do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

O tym jak okazywać życzliwość innym rozpisywać się nie będę. Każdy – choćby intuicyjnie – wie to doskonale, a wachlarz życzliwych zachowań jest tak szeroki, jak szeroki jest wachlarz osób, z którymi na co dzień się stykamy. Każdej z nich, bez wyjątku, możemy okazać serce i drobnym gestem rozjaśnić jej dzień. Prosty test na życzliwość? Wywołuje uśmiech – często nieśmiały i doprawiony zaskoczeniem obdarowanego, ale zawsze szczery i spontaniczny. Przetestujcie – działa!

źródło: https://www.ekokalendarz.pl/swiatowy-dzien-zyczliwosci/

Zobacz cały kalendarz