26 kwietnia 2024

Jak uczniowie klasy 1b konstruowali roboty społeczne

Wstęp do Robotyki

Robotyka jest dziedziną, na którą składa się  wiele działań począwszy od planowania i projektowania robotów po programowanie ich działania.

Robotyka może także pomóc dzieciom rozwinąć wiele umiejętności w tym kreatywne myślenie, zdolność do rozwiązywania problemów, umiejętność logicznego myślenia i sprawność manualną.

W klasie 1 b odbyły się zajęcia, na których  poruszone zostały zagadnienia robotyki a także rola inteligentnych maszyn zaprojektowanych do interakcji z ludźmi. W trakcie zajęć uczniowie mieli za zadanie  zaprojektować i wykonać robota społecznego, którego celem będzie poprawa życia ludzi w wielu dziedzinach takich jak zdrowie, edukacja i wiele innych.

Dzieci projektowały maszyny według własnych pomysłów a do ich wykonania wykorzystały opakowania po produktach spożywczych oraz materiały recyklingowe. Wszystkie roboty  wykonane zostały przez uczniów samodzielnie bez instrukcji i pomocy nauczyciela. Była to okazja do rozwijania umiejętności kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów związanych z konstruowaniem tworzonych przez dzieci robotów.  Możliwość samodzielnego tworzenia dała też dzieciom mnóstwo radości. A tak wyglądały efekty ich pracy…

Opracowanie: Iwona Strojek