13 czerwca 2026
Najbardziej Zaczytana Klasa w maju

Maj potrafi zaskoczyć – jednych słońcem, innych zapachem kwiatów… a u nas zaskoczył liczbą przeczytanych książek! Wygląda na to, że nasi uczniowie odkryli tajemnicę podróży bez walizki – wystarczy dobra książka i odrobina wyobraźni.
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki ostatniej w tym roku szkolnym edycji konkursu na Najbardziej Zaczytaną Klasę Miesiąca. Nasza czujna Biblioteczna Sowa nie przegapiła żadnego wypożyczenia i z dumą wybrała majowych mistrzów czytania.
Oto podium:
I miejsce: klasa 3f – 131 książek
II miejsce: klasa 3d – 84 książki
III miejsce: klasa 4c – 74 książki
Trofeum Bibliotecznej Sowy zamieszka na cały miesiąc w sali zwycięskiej klasy (prosimy ją dobrze karmić… oczywiście książkami)! Wygrani, z godnie z tradycją, mogą liczyć na dyplom oraz małą, słodką nagrodę, bo wiadomo – czytanie zdecydowanie zaostrza apetyt!
Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy w maju sięgnęli po książkę, bo każdy kto czyta, ten wygrywa zawsze!
Dziękujemy za cały rok wspólnego czytania – pełen dobrych emocji i niesamowitych historii. I pamiętajcie: książki nie mają wakacji… więc może spotkamy się z nimi także latem?
Bibliotekarze


12 czerwca 2026
„What’s the Weather Like?” – konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas 2–3.

W maju w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego w klasach 2-3. Do konkursu zgłosiło się wielu uczniów. Ich zadaniem było wyrecytowanie lub zaśpiewanie piosenki„ What’s the weather like?”. Dzieciaki nie tylko pięknie recytowały, ale także śpiewały i używały rekwizytów, co sprawiło, że konkursu był na bardzo wysokim poziomie. Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego przyznało następujące miejsca:
Klasy 2:
I miejsce: Aniela Saunders kl. 2E
Nina Fatalska kl. 2F Anna Pijocha kl. 2C Leon Skorupa kl. 2D
II miejsce: Julia Węglarz kl. 2A Yana Khodakivska kl. 2E Lena Porwisz kl. 2C Marcelina Spiegel kl. 2C
III miejsce: Elżbieta Fyda kl. 2A Zuzanna Prostacka kl. 2E Helena Byrczek kl. 2F Zuzanna Grygar kl.2C Jakub Kękuś kl. 2C
Wyróżnienia: Joanna Soklaska kl. 2A Róża Tabor kl. 2F Marta Khrus kl. 2C Marharyta Khurs kl. 2C Kacper Krawczyk kl. 2E
Klasy 3:
I miejsce: Dominik Stępień kl. 3D Jacek Domagała kl. 3B II miejsce: Kornelia Seńków kl. 3D Natalia Zbroja kl. 3B III miejsce: Zuzanna Kura kl. 3B Amelia Wykurz kl. 3B
Wyróżnienia: Axel Rwibutso Manzi Niyo kl. 3C Michał Olin kl. 3E
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.
Opracowała: mgr Paulina Kołtuńska
12 czerwca 2026
Tydzień dla Bezpieczeństwa

W dniach 15–19 czerwca 2026 r. w naszej szkole realizowany będzie program „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw oraz zwiększanie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas codziennych aktywności i wakacyjnego wypoczynku.
Tegoroczna edycja skupia się w szczególności na następujących obszarach:
Bezpieczeństwo na drodze
Uczniowie zostaną zapoznani z nowymi przepisami ruchu drogowego obowiązującymi od 3 czerwca 2026 r., dotyczącymi osób poruszających się rowerami, rowerami elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi oraz urządzeniami transportu osobistego (UTO). Szczególna uwaga zostanie zwrócona na obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16. roku życia.
Bezpieczeństwo nad wodą
Podczas zajęć omówione zostaną zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz nowe standardy bezpieczeństwa wynikające ze zmian w przepisach dotyczących organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.
Bezpieczeństwo cyfrowe
Uczniowie będą uczestniczyć w działaniach promujących bezpieczne korzystanie z Internetu, ochronę prywatności, przeciwdziałanie cyberprzemocy oraz zachowanie równowagi między aktywnością online i offline (cyfrowy balans).
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzenia nadchodzących wakacji.

10 czerwca 2026
Piknik szkolny „Z Wyspiańskim na wesoło” za nami!

Pogoda dopisała. Wszystkie atrakcje dojechały.
Rodzice zadbali hojnie o to, by na pikniku było nam słodko. To pierwsze podsumowanie naszego pikniku szkolnego.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację!
W imieniu Rady Rodziców największe podziękowania składamy TS Węgrzce za ugoszczenie nas wszystkich na terenie swojego obiektu i pomoc w organizacji szkolnego pikniku „Z Wyspiańskim na wesoło”. A także nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie szkolnego dnia sportu oraz rodzicom-wolontariuszom, bez których to wydarzenie by się nie udało!
Dziękujemy także wszystkim uczestnikom… za uśmiech, zabawę i obecność
10 czerwca 2026
Szkolny konkurs z języka angielskiego

Drodzy uczniowie klas I – III
Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Językowo – Plastycznym ” Kaligram”. Prace konkursowe należy składać do nauczycieli języka angielskiego : E. Szczygieł, P. Kołtuńskiej, E. Moryś-Duszyk do 16 czerwca 2026.

8 czerwca 2026
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego

1 czerwca w Słomnikach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Smile, Write, Talk and Have Fun. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół z całego powiatu, rywalizując zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.
Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki. W konkurencji indywidualnej I miejsce zajął Krzysztof Malik, a II miejsce Pascal Grisvard, potwierdzając swoje wysokie umiejętności językowe. Równie imponujący sukces odnieśli w klasyfikacji drużynowej, zdobywając I miejsce i pokonując reprezentacje innych szkół.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom. Życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania pasji do nauki języków obcych.
Opracowanie: Magdalena Gazda
