Szkolny Klub Wolontariatu

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym i zapraszamy do aktywnego udziału w pracach Szkolnego Klubu Wolontariatu, bo warto pomagać! Zanim do nas przystąpisz, zapoznaj się z poniższymi dokumentami:

– Regulaminem Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach

– kodeksem etycznym wolontariusza

a następnie dopełnij formalności (deklaracja, zgoda rodzica oraz zobowiązanie) i do 06.10.2023r. zgłoś się do opiekuna SKW (p. Joanny Guty, p. Agaty Płatek lub p. K Sierant)

Jak zostać wolontariuszem w naszej szkole? – najważniejsze informacje

Wolontariat w szkole zgodnie z prawem VADEMECUM

Kompendium, pn. „Wolontariat w szkole – zgodnie z prawem”  – opracowane w Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Kompendium stanowi vademecum dla kadr oświatowych, opiekunów szkolnych kół wolontariatu, koordynatorów wolontariatu, wolontariuszy oraz ich rodziców.