Biblioteka to serce szkoły.

Pierwsza szkoła w Bibicach powstała w 1869 r. Czy miała bibliotekę? Tego nie wiadomo. Jeśli tak, to wraz całą wsią została ona zniszczona w 1914 przez Austriaków. Gdy w 1937 r. rozpoczęto budowę nowej, murowanej szkoły w centrum wsi, przewidziano w niej miejsce na niewielki księgozbiór. Niestety i ten budynek, wraz z biblioteką został zniszczony, przez Niemców, w czasie II wojny światowej.

W starym budynku szkoły, czyli tam, gdzie obecnie mieści się przedszkole (jego budowę rozpoczęto w 1947 r.), oczywiście mieściła się biblioteka i służyła kilku pokoleniom uczniów. Także i w planach najnowszego, nowoczesnego obiektu szkoły, oddanego do użytku 1 września 2004, znalazło się miejsce na szkolną bibliotekę. Mieści się ona na pierwszym piętrze, a na jej drzwiach umieszczony jest numer 105.

Nasza biblioteka to trzy pomieszczenia: wypożyczalnia, niewielki magazyn i czytelnia. Księgozbiór liczy ok 12 tys. tomów i katalogowany jest w komputerowym programie MOL NET +. Wśród książek najliczniejszą grupę stanowią lektury obowiązkowe i tzw. lektury uzupełniające dla uczniów klas 1-8, czyli wszystkie książki, jakie są potrzebne, aby przechodzić z klasy do klasy, zdobywać kolejne szczeble edukacji i zdawać egzaminy. Ale biblioteka szkolna to także bogaty i dostosowany do dzieci w różnym wieku zbiór książek podróżniczych, przygodowych, fantasy, obyczajowych, historycznych, bajek i wierszy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Biblioteka prenumeruje i udostępnia uczniom na miejscu następujące czasopisma: “Kumpel”, “Victor Junior”, “Victor”, “English Matters”. Nauczyciele mogą korzystać z dwóch dostępnych dla nich periodyków: “Biblioteka w szkole”, “Świetlica w szkole”.

Biblioteka jest czynna codziennie w dni nauki szkolnej, od 7:30 do 17.00.

Regulamin wypożyczalni i czytelni

Regulamin wypożyczania podręczników