7 marca 2022

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa dla wszystkich chętnych uczniów klas 7 -8.

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas 7-8 do udziału w ogólnopolskim wyzwaniu ekologicznym.

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to bezpłatny konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Składa się z trzech etapów, obejmujących pytania z tych dwóch dziedzin. Uczniowie będą mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego
i wielokrotnego wyboru.

Rejestracja i wszystkie trzy etapy konkursu odbędą się online na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl.

Rywalizacja w pierwszym etapie rozpocznie się już 24 marca. Do kolejnej rundy zmagań przejdą uczniowie, którzy udzielą co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi na konkursowe pytania.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wielki finał Olimpiady odbędzie się 21 kwietnia.

Rejestracji uczniów do konkursu dokonuje nauczyciel chemii – w terminie od 28 lutego do 21 marca

Pierwszy etap już 24 marca.

Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i niespodzianki. To jednak nie wszystko: Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych
 i wszyscy uczniowie, którzy osiągną wynik procentowy wskazany dla miejsc 1–3, otrzymają trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Regulamin, bibliografia, formularz zgłoszeniowy i wszystkie inne informacje na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znajdują się na platformie olimpiadaesa.nask.pl.

Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej: Platforma konkursowa Olimpiada ESA – Regulaminy (nask.pl)

Nauczyciele chemii:
Katarzyna Goraj-Zębala