30 kwietnia 2022

XXII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

XXII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Czekaliśmy na to ponad półtora roku. 20 kwietnia rozegraliśmy mecze w XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, U-10 i U-12. Młodsi chłopcy grali na sztucznym boisku Kmity Zabierzów z rówieśnikami z Wawrzeńczyc i Krzeszowic. Niestety oba pojedynki młodsza drużyna przegrała, gra była wyrównana, a o porażkach decydowały małe błędy. Lepiej radzili sobie starsi uczniowie, grający na naturalnym boisku. W pierwszym pojedynku urządzili sobie ostre strzelanie, drugi mecz w grupie również wygrali, by w decydującym pojedynku o wyjście z grupy przegrać ze Skawiną.

Mimo braku awansu do finałów wojewódzkich,  zawodnicy pokazali charakter i duże umiejętności techniczne, a trenerzy mimo niskiej temperatury rozgrzani byli do czerwoności dzięki towarzyszącym emocjom.

Grupa u-10:

Wawrzeńczyce 6 – 4 Bibice
Krzeszowice 5 – 1 Bibice

Skład grupy u-10: Kołodziej Franciszek – Golanko Lena, Orszula Cezary, Pirowski Maciej, Jędrychowski Piotr, Waśniowski Aleksander, Bobak Filip, Jaworski Antoni, Malik Krzysztof

Grupa u-12:

Bibice 13 – 1 Krzeszowice
Bibice 3 – 0 Sułoszowa
Skawina 3 – 1 Bibice

Skład grupy u-12: Słowiak Filip – Sraga Grzegorz, Styła Hugo, Grabiec Jakub, Miernik Kacper, Chlebda Dawid, Jarnot Miłosz, Wawrzeń Jakub, Podgórski Dawid

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie koniec sportowych emocji w minionym tygodniu.

W piątek 22 kwietnia, piękny prezent imieninowy sprawili Panu Łukaszowi najstarsi uczniowie szkoły, wygrywając gminne zawody w piłkę nożną w kategorii klas 7 i 8.

W tym roku po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w hali łukowej klubu sportowego TS Węgrzce. Wielka szkoda, że dotarła tylko szkoła z Przybysławic. Po bardzo zaciętym pojedynku i po serii rzutów karnych zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy SP BIBICE.

Bibice 5 – 5 Przybysławice (k. 2-0)

Bramki: Durlak Bruno (2), Drożdżowski Bartosz (2), Zabiegaj Bartosz

Karne: Szewczyk Paweł, Drożdżowski Bartosz, Zabiegaj Bartosz

Skład: Zabiegaj Jakub, Zieliński Wiktor, Szewczyk Paweł, Seweryn Jakub, Drożdżowski Bartosz, Durlak Bruno, Modelski Maciej, Jaśko Daniel, Szczepanik Maciej, Zabiegaj Bartosz, Kobylak Bartosz