18 czerwca 2022

Trzecioklasiści na wycieczce w Krakowie

Rejs statkiem po Wiśle

16 maja uczniowie klasy 3a i 3c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Słoneczna pogoda  zachęcała do zwiedzania tego pięknego miasta. Celem naszej wycieczki było poznawanie  legend o Krakowie oraz  miejsc, w których tworzył patron naszej szkoły – Stanisław Wyspiański. Odwiedziliśmy Wawelskie Wzgórze, Rynek Główny, Sukiennice, byliśmy na dziedzińcu Collegium Maius, podeszliśmy pod Kościół Karmelitów, by obejrzeć odbitą w kamieniu stópkę Królowej Jadwigi. Podziwialiśmy witraże naszego patrona w Kościele  Franciszkanów. Jednak wśród podziwianych zabytków największe wrażenie zrobił piękny, majestatyczny ołtarz w Kościele Mariackim – wyrzeźbiony przez Wita Stwosza, którego otwarcie oglądaliśmy tuż przed 12:00. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem po Wiśle, podziwiając ze statku piękno królewskiego miasta.

Opracowały: Renata Kwietniowska, Dorota Wesołowska