19 czerwca 2022

Klasa 3b z wizytą w zagrodzie edukacyjnej

Klasa 3b z wizytą w zagrodzie edukacyjnej

We wtorek 31 maja w ramach „Programu dla szkół” wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego w Niezwojowicach.

Czekało tam na nas wiele atrakcyjnych i ciekawych rzeczy. W Muzeum Edukacji oglądaliśmy obrotową mini makietę Bitwy pod Racławicami.

Przenieśliśmy się do dawnej szkolnej sali lekcyjnej ze starymi ławkami i ręcznym dzwonkiem. Każdy mógł spróbować napisać kilka zdań i narysować coś gęsim piórem, którego używano jeszcze pod koniec XIX wieku.

Praliśmy na tradycyjnych metalowych tarkach, które służyły do prania, kiedy nie było jeszcze elektrycznych pralek.

Następną niespodzianką było wysłuchanie opowieści o życiu pszczół. Zilustrowane ono zostało na pięknym obrazie. Poznaliśmy budowę ula, każdy z nas mógł zobaczyć wnętrze prawdziwego domu pszczół.

Naszym przewodnikiem był właściciel gospodarstwa, pan Jan Król. W przerwie zostaliśmy zaproszeni na drugie śniadanie, które zostało własnoręcznie przez nas przygotowane.

Na deser zjedliśmy pyszne truskawki. W ogrodzie i sadzie również czekały na nas zdrowe owoce. Próbowaliśmy wspaniałych borówek kamczackich i czereśni. Mogliśmy też zrelaksować się na huśtawce lub pobiegać w sadzie i nad stawem. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy pod szkołę.

opracowała: Dorota Sala-Halota