22 czerwca 2022

Euroweek

W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w 5-dniowym programie edukacyjnym “Euroweek”, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych, uczy komunikacji społecznej, pracy w grupie oraz rozwija kreatywność. Warsztaty były prowadzone przez Wolontariuszy z Meksyku, Laosu, Azerbejdżanu oraz Kirgistanu. Uczniowie mieli okazję poznać historię, kulturę, tradycję i ciekawostki dotyczące tych krajów. Uczestnicy byli zachwyceni zróżnicowanymi ćwiczeniami i zadaniami, które mieli do wykonania. Pomogły im rozwinąć poczucie pewności siebie, nawiązać nowe przyjaźnie z koleżankami i kolegami z innych klas oraz przełamać barierę językową. Co więcej, warsztaty odbyły się na malowniczej ziemi kłodzkiej. W ostatnim dniu, uczniowie mieli również okazję zwiedzić Twierdzę Kłodzko.

Na pewno jeszcze raz wrócimy na Euroweek!

Opracowanie:  Magdalena Gazda