4 listopada 2022

Warsztaty „Jestem Eko-segreguję wszystko”

Czy śmieci są problemem ludzkości? Czy śmieci mogą być niebezpieczne? Dlaczego plastikowa nakrętka jest taka ważna? Co zrobić z elektrośmieciami? Co zrobić z przeterminowanymi lekami?
Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klas I-III podczas zajęć z projektu „Jestem Eko- segreguje wszystko” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki we współpracy ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa, Kołem Naukowym BOZON, Kołem Naukowym Zarządzanie oraz Pracownią Demonstracji Fizycznych AGH. Uczniowie poza przypomnieniem sobie podstawowych zasad recyklingu oraz segregacji śmieci mieli okazję obserwować doświadczenia fizyczne, które udowodniły, że segregacja śmieci to ważna sprawa dla całej ludzkości. Podziwiali „samo zgniatającą” się puszkę, rakietę stworzoną z butelki plastikowej oraz „samogasnącą świeczkę”. Zajęcia były niezwykle pouczające i ciekawe. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem podziwiali wykonywane doświadczenia i po dzisiejszych zajęciach z większym przekonaniem oraz świadomością będą podchodzili do  segregacji odpadów.

Opracowała: Sylwia Płusa-Lasek