6 listopada 2022

Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia

Na kilka dni przed 1 listopada wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się na Cmentarz Rakowicki w Krakowie, aby uporządkować groby żołnierzy. Uczniowie wygrabili liście, wyrzucili stare znicze i wiązanki. Dzięki zebranym na terenie szkoły zniczom udało się również zapalić symboliczne „światełko pamięci” tym, którzy za naszą Ojczyznę oddali życie. Za wszystkie przyniesione na naszą akcję znicze bardzo dziękujemy! Wizyta na krakowskim cmentarzu była prawdziwą lekcją patriotyzmu. Nasi wolontariusze nie zapomnieli także o obelisku śp. Ppor. Franciszka Etrycha oraz o pomniku Patrona naszej szkoły- Stanisława Wyspiańskiego. Oba te miejsca zostały ozdobione kwiatami.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Katarzyna Sierant, Agata Płatek, Joanna Guty