19 listopada 2022

Tydzień z dinozaurami w świetlicy szkolnej

W dniach 14-18.11.22 na zajęciach świetlicowych wzbogacaliśmy wiedzę z zakresu prehistorii. Czytaliśmy książki, encyklopedie, oglądaliśmy ilustracje dinozaurów. Poznaliśmy wiele ciekawostek: kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Dzieci wykonywały zadania typu: układanie puzzli, budowanie z klocków Dinolandii, rozwiązywały quizy, rebusy i krzyżówki. Sale świetlicowe oraz korytarz przyozdobiły piękne prace plastyczne. Słuchaliśmy i wspólnie śpiewaliśmy piosenki o dinozaurach. Wspaniała przygoda z tymi prehistorycznych stworzeniami zakończyła się zabawami muzyczno-ruchowymi np.” Złap dinozaura”, „Jesteśmy dinozaurami”, „Idą dinozaury”. Nie zabrakło również eksperymentów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością dzieliły się swoją wiedzą i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zapraszam do galerii zdjęć.

Renata Podobińska